| nerra211 a întrebat:

Am 7 pui de catel care au 3 saptamani si 5 zile, ii hranesc cu granule Pedigree inmuiate in lapte cumparat din magazin deoarece cateaua nu-i mai prea alapteaza. Insa se observa ca mameloanele ii sunt pline de lapte. Are ceva daca laptele ii ramane in mameloane si nu il elimina / da la catei?, mentionez ca acestea au o culoare rostie -vinetie, este normal acest lucru? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| thalyslly a răspuns:

Nu nu este normal poate sa faca mamita (inflamatie a glandei mamare) si se poate agrava. poti sa ii dai galactostop numai nu se gaseste in toate orasele sau poti sa incerci sa storci tu laptele de 2 ori pe zi sau sa mergi la veterniar sa ii faca injectie. daca chiar nu lasa puii sa suga