| FallingRain a întrebat:

Cateodata mi se intampla sa am niste vise ciudate care in cateva zile chiar sa se intample, si acestea nefind intamplari de ex. am gasit 5 lei pe jos etc. De exemplu cand pe bunica mea au internat-o am visat asta cu cateva zile inainte. La fel si cand a murit tatal meu. Acum insa am o problema majora cu un vis care incepe (zic eu) sa se intample.
Acum o saptamana am visat ca eram foarte bolnava, obosita, ma durea capul, nu puteam merge bine, aveam febra si ma ustura nasul. Si, ce credeti? Acum sunt obosita, am febra, ma doare capul, ma ustura nasul si ma dor picioarele.
Vi se pare catusi de putin ciudat?
Mie cel putin imi este foarte frica, pentru ca in vis muream pana la urma. Era trist. Eram acasa la un tip (parea ca suntem destul de apropiati) si am vrut sa merg acasa sa imi iau adio de la mama, dar am murit la usa. Voi ce ziceti de asta?

2 răspunsuri:
| DENIS2COOL a răspuns:

Stiu cum te simti.si eu patesc la fel deja de un an incoace.nu o sati povestesc visele mele.du-te la un preot intai si o sa-ti spuna si tie ceva.dupa du-te la doctor sa vezi ce ai patit.poate ai o boala sau ceva dar sa nu crezi ca mori. poate o fo un vis ce ti se va intampla mai incolo. poate erai in coma sau ai lesinat.si eu am fo asa.nu vedeam nimic.brusc la spital.parca am clipit lung. sper sa te descurci

| AgnesLaFresque a răspuns:

Asta e interesant. n-am mai intalnit oameni ca tine. adica daca visezi ce o sa se intample cu tine inseamna ca este ca si cum ai ghici viitorul. dar asta e nasol deoarece visezi numai lucruri rele ce o sa se intample. du-te la doctor. el te poate salva. si dumnezeu. roaga-te in fiecare seara la dumnezeu. dar nu rugaciuni lungi de nu se mai termina. zi cea mai scurta rugaciune pe care o stii dar din inima ca sa fie auzita. du-te la preot... nici macar nu stiu ce sa-ti mai zic. numai dumnezeu te poate ajuta. o sa ma rog pentru tine sa-ti fie bine. happy dumnezeu intotdeauna iti aude rugaciunile. si ti se indeplinesc. doar daca voia lui e alta nu se indeplinesc.