| InoTkd95 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, sunt putin speriata si in acelasi timp curioasa de ceea ce mi se intampla! Asta vara am avut repetate randuri vise cu morti, cu oameni care mor. Locul unde se petreceau aceste intamplari erau la casa bunicilor mei de la tara. Eram sigura ca se v-a intampla ceva rau. In luna octombire mi-a murit bunicul. Saptamana trecuta am visat ca a venit mama la mine si era trista si mi-a spus ca s-a intamplat ceva cu bunica. De dimineata i-am spus prietenului meu :,, Se va intampla ceva cu bunica". Peste 2 zile bunica a suferit un mic accident si si-a spart capul (acum este bine ). Cand i-am spus prietenului meu, care are ceva cunostinte in materie de vise, paranormal si altele, a ramas socat. A zis ca am cu adevarat un dar. Am mai avut asemenea intamplari dar astea sunt mai grave. Voi ce credeti ca ar putea fii? Fara glume proaste va rog!

7 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa chemi un preot sa iti sfintesca casa si a ta si a bunicilor tai pentru ca la tara se intampla foarte multe si mie mi se intampla lucruri mai grave, visele probabil ca le ai din cauza filmelor de groaza daca te uiti sau poate ca sunt doar viziuni in capul tau, probabil ca poti vedea in viitor nu se stie sigur, dar cel mai bine ar fi sa schemi un preot si sa te sfatuiasca el ce sa faciwinking succes funda?:X

| frumusik96 a răspuns:

Eu sunt de acord cu prietenul tau dar nu stiu ce sa zic mie mi-ar fi frica sa stiu realitatea.

| Biia a răspuns:

Nu stiuthinking adica,chestiile astea nu se pot explica, poate deja-vu-uri?
Sau poate un fel de preziceri, poate e vorba de legatura puternica intre tine si membrii familie.Chiar nu stiu ce pot sa zic...si eu am vise, dar.visez doar anumite persoane, si cand le visez ii sun sa vad daca se simt bine.
Nu pot sa zic cu certitudine ce este, dar cred ca este o legatura puternica intre tine si respectivele persoane.
~>Take careee`!

| Skittles19 a răspuns:

Buna!
Poate chiar ai un dar si poti prevesti lucrurile, dar numai tu poti stii asta cu adevarat. Toti avem vise, dar numai la unii oameni acestea se adeveresc. Se poate sa fi fost doar o coincidenta sau poate ceva real. "Urmareste-te" o perioada de timp si vez daca vei mai anticipa si alte lucruri. Cine stie, poate ca prietenul tau are dreptate.
Sper ca te-am ajutat.
Multa bafta!
Pa, pa!

| Kittynika a răspuns:

Si eu am vise prevestitoare, cu fapte ce se intampla si locul exact.Sau chiar si ziua am anumite momente,ca niste flashuri,clarviziuni,ceva de genul simt ce se intampla in continuare sau chiar cand vb cu cineva stiu ce urmeaza sa zica, nu intodeauna.
Nu ai de ce sa te sperii, mai bine bucura-te!big grin

| AndreeaDenisa0778 a răspuns:

Hei! si mama mea e la fel.acum vreo 4-5 ani mami a visat ca tati va face un accident.si peste 2 zile a facut.:O.si inca una, mami a visat ca se ducea la o inmormantare dar nu stia a cui si peste cam o saptamana s-a dus la o inmormantare.asta e un dar cu siguranta! e ca un fel de prezicere de viitor.

| Bubless a răspuns:

Nu stiu ce ar putea fii. Eu zic sa nu te sperii si sa fii convinsa ca sunt doar vise si ca nu se va intampla. Poate o data ce visezi si iti faci autosugestie chiar se intampla. Poate bunicul tau era batran sau bolnav. Dumnezeu sa il ierte si condoleante. Eu nu cred in puteri paranormle, doar in Dumnezeu.
Multa sanatate!