| anonim_4396 a întrebat:

Cati ani traiesc ciorile? Eu stiam ca vreo 100 ani... dar sunt derutata pentru ca am cautat pe net si unele site-uri spuneau ba` ca 50 ba ca 80...nu mai stiu care este raspunsul corect?

7 răspunsuri:
| Heythere a răspuns:

Eeh.nu ai fost nesimtitawinkingti-ai spus parerea.eu de obicei apreciez cand un om e sincer si direct.Si da si eu auzisem ca vreo 100big grin:*

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Mda eu am invatat culmea la scoala ca daca sunt sanatoase traiesc intre 245-270

| BMTHMada a răspuns:

Nu cred ca ar trai 100, nici 80 eu zic ca e 50.

| dragosh57 a răspuns:

Unii oameni spun ca ciorile traiesc aproximativ 300 ani.Nu este adevarat, pentru ca ciorile traiesc max 10 ani.Eu le consider "rele" pentru ca sunt cele mai mizerabile animale,si strica toate culturile:orz,grau,porumb, vie, sfecla...si cam toate culturile.Baftawinking

| l0riiii a răspuns:

1oo de ani stiam si eu! si asa am vazut si pe internetkiss

| EleonorElena a răspuns:

Nu traiesc 100 de ani, e imposibil, ciorile traiesc aproximativ 30-50 de ani.

| dabulino a răspuns:

Uite aici un articol in care precizeaza cat timp traiesc ciorile, plus alte chestii despre ele :)
http://www.lumea-copiilor.ro/animale/ciorile/ciorile.php