| Dyallex a întrebat:

ce alte "leacuri babesti "(in afara de zeama de lamaie. ulei de masline.)stiti pentru albul de pe unghii si pentru intarire?

Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Nu inteleg? ai pete albe pe unghii? daca ada atunci, ai nevoie de calciu cu magneziu si D2, ai o lipsa mare de calciu, asta inseamna acele pete albe pe unghii, care dispar doar cu tablete sau consumand produse lactate

3 răspunsuri:
| martha a răspuns:

Ia neaparat vitamine Eurovita pentru par si unghii, 30 zile. cel mai bun remediu!

| mariaw a răspuns:

Pentru intarirea lor, bea zilnic un pahar cu lapte, si tine unghiile intr-un bol cu lapte de vreo 2-3 ori pe saptamana. Albul nu-l poti influenta, trece odata cu cresterea unghiei

| drpopa a răspuns:

Aceste pete albe de pe unghii reprezinta o deficienta de keratina, acestea apar in urma unor traumatisme mici, poti folosii preparatul CHELATED ZINC de la Calivita.