| AleDia a întrebat:

Ce animal de companie sa imi iau un dihor sau un porcusor de gunineea? De ce? Si cat costa ambele animale?

Răspuns Câştigător
| castraveteleneinfricat a răspuns:

Dihorii sunt niste animale de companie cam bizare...costa foarte mult si sunt hiper activi, practic sunt animale salbatice tinute in captivitate. Porcusorii de guineea sunt mai mici, pufosi, draguti si nu costa mult de loc. Un dihor costa cam 300 ron cred si un porcusor de g. minim 30 -20 de lei.Dar pana la urma urmei ambele sunt dragute.

3 răspunsuri:
| Denny_Denisa_2001 a răspuns:

Eu iti dau avantaje/dezavantaje pentru ambele.
DIHOR:
dezavantaje:Ocupa spatiu mult, este destul de scump 300-400lei, este un animal salbatic deci nu prea cred ca va veni ca o pisicuta la tine sa il mangai, si ai mari sanse sa dai banii dar el sa fie bolnav sad a da si fata de un hamster necesita nulta drija +hrana cusca si tot ce trebuie este in cantitate mare deci mai scumpa
avantaje...te vei putea lauda ca ai un animal mai diferit ...si te bucuri asa pur si simplu cand il vezi si blanita lui :3
Hanster sau procusor :
Dez:daca iei pereche ai sanse sa se inmulteasca daca sunt nesupravegheati/in aceiasi cusca, deci te vei umple de pui laughing
Avantaje: iesi mai ieftin sa zicem ca 10)lei te costa animalul, hrana, jucariI, cusca si accesori
Nici el nu se va alinta prea tare dar macar este mai mic costuri mai mici si griza nu iI trebuie prea multa happy
FUNDITA? big grin

| lolooooo a răspuns:

Un porcusor de guineea.
Ocupa putin loc, e ieftin 20-30 lei,nu este hiperactiv ca un dihor, se intretine usor.
Dihorii sunt hiperactivi, se cuibaresc pestetot, practic sunt animale salbatice, si costa destul de mult 300 lei + accesoriile si mancarea pentru ei costa destul de mult.
Totusi un dihor e un animal deosebit care te scoate din anonimat.
Sincer eu mi-as lua un porcusor de guineea dar daca as avea mult spatiu, timp si bani as lua un dihor.
Sper ca te-am ajutat!

| missMara a răspuns:

Dihor doarece este mai activ si nu stiu cat costa (nu ma intereseaza fund am vrut sa te ajut)