| Alinna20 a întrebat:

Ce animal va caracterizeaza?

Răspuns Câştigător
| Cineva_3810 a răspuns:

Omul. de ce? pentru ca si omul este un animal. sunt om pentru ca gresesc, urasc, pacatuiesc. sunt om pentru ca iubesc, simt, reusesc.
happysi de ce spun ca si omul este un animal?
pentru ca si el este in stare sa omoare pentru hrana?
si el are instinctul de imperechere.
si nu numai ca omul este in stare sa faca orice pentru a supravietui, de obicei nu gaseste intelesul acesteia.si pur si simplu. face un rau altcuiva pentru propriul sau bine.
big grin

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Vulpea.

| Georgiiiii a răspuns:

Cainele...deoarece e
cel mai bun loial, fidel.
cel mai bun prieten.
cel mai sincer.
cel mai bun.
va ramane langa tine si daca ii dai o coaja de paine
probabil ca nu sunt la fel ca el dar unele insuiri ca ale lui ma caracterizeaza.

| IONUT778 a răspuns:

Cainele

| cocainejunker a răspuns:

Cameleonul. Pentru ca ma adaptez la orice, oriunde, oricand; sunt spontana si ma atasez usor de persoane. Nu "musc" persoanele pe la spate, iar cameleonul este o faptura pasnica, ce mananca inecte.
Succes in alegerea animalului reprezentativ! >:d

| WR104 a răspuns:

Boul

| bangau91 a răspuns:

Zodia mea (Taurul)

| giorgiana15 a răspuns:

Mie mi se pare ca pisica ma carcterizeaza cel mai mult,deoarece uneori,pot fi lingusitoare,simpatica afectuoasa,dar,daca cineva ma supara in vreun fel,pot sa "musc si sa zgariu" cu ghearele pe care, de cele mai multe ori, mi le tin ascunse in spatele unor labute moi...Cateodata,cu totii suntem asa...chiar daca incercam sa fim calmi,uneori situatia poate scapa de sub control,dar,asta e, oamenii gresesc de multe ori, dar ar fi bien sa isi dea seama de asta pana nu e prea tarziu.

| oliviaaa a răspuns:

Bufnita de ce? pentru ca iubesc noaptea visez sa zbor si vintul lin sami treaca printre aripile grii colorate... sa zbor si sa hoinaresc nnoaptea privind in intuneric luna si copii ei stelele ce mereu imi va arata calea...sa nu iubesc sau sa nu sufar din iubire

| Grigorescu_Alex_1989 a răspuns:

Tigru.