| stelyii a întrebat:

Ce animaluti imi recomandati sa-mi iau? Imi plac aproape toate insa nu sunt hotarata! Astept sugestii!

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Recomandarea este un Bichon (maltez, havanez, nu conteaza). Sunt foarte jucausi si oricat de obosit si demoralizat esti, cand vii acasa te binedispune.Eu am un exemplar si cand vin acasa seara trebuie sa stau 10-15 min. sa ma joc cu ea ( e fetita). Poti gasi un exemplar si la 300-400 lei daca nu te grabesti.

| bubbiubbi a răspuns (pentru ASIGURATORUL):

Adevarat! si eu am de putin timp un bichon havanez de 3 luni! si este minunat si iubitor! merita sa iti iei unul

| stelyii explică (pentru bubbiubbi):

Am avut hamsteri cand eram mai mica. si acum dupa ce am citit raspunsurile voastre chiar ca un bichon mi s-ar potrivi, mi-ar place mult.dar eu trebuie sa invat ca nu prea stiu cum sa am grija e el.happy

31 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Poti sa iti iei un caine... poti si pisica, si hamsteri...eu am 4 hamsteri(o mama si 4 pui)mai am o pisica si un caine. Daca vrei iti dau hamster pui cacand vrei laughing GRATIS!

| whatevernvm a răspuns:

Pisica.
Cateva motive:
-suporta singuratatea
-se spala singura
-atrage prieteni noi
-te relaxeaza
-ii educa pe copii
-previne bolile de inima
-indulceste singuratatea
-are nevoie de putin spatiu
-alunga supararea.

| stelyii explică (pentru whatevernvm):

Serios? eu am pisici prin curte.dar nu mi plac deloc. eu nu prea le vad cu ochi buni. mi se par hote si viclene.

| whatevernvm a răspuns (pentru stelyii):

Nu e adevarat. Am pisici de cand ma stiu, dar nu le tin afara. Stau cu ele in casa, de fiecare data cand sunt trista cea batrana ma simte si se aseaza langa mine, cand nu ma simt bine se pune pe burta mea, am un pisoi mic cu care ma joc non-stop si imi alunga orice tristete cand o vad ce simpatica si jucausa e.

| stelyii explică (pentru whatevernvm):

Se mai spune ca pisica simte unde te doare si daca se aseaza in locul ala, iti trece. asa e?

| whatevernvm a răspuns (pentru stelyii):

Nu am auzit de asta, dar te calmeaza. Si pisica simte moartea.

| bubbiubbi a răspuns:

Pai, daca ai posibilitatea sa tii in casa o pisica ia-ti una pentru ca e super iubitoare si jucausahappy si o sa te faca mai fericita mereu. Daca ai curte mare ia-ti un catelushappy sunt foarte loiali si prietenosi. Daca vrei una nimalut mai mic ia-ti papagal care sunt foarte inteligenti! Si nu stica sa ai si un bol cu pestisori care sunt adorabiihappy..Eu am toate animalutele mentionate mai sushappy

| stelyii explică (pentru bubbiubbi):

Cel mai mult pestii imi plac. dar deocamdata nu am posibilitatea asta acum, cand oi fi la casuta mea cu siguranta voi avea un mic acvariu happy:*:

| bєαυтιƒυℓ a răspuns:

Recomandarea mea pentru tine este un catelus.Cei mai ieftini sunt pechinezii.Costa in jur de 50 lei.Eu cred ca un catel ar fi animalul cel mai ideal.Chiar daca nu se spala singur, ca si pisicile, are multe alte calitati si este foarte prietenos plus, te pazeste de oamenii raiwinking.

| Andyy007 a răspuns:

Purici!laughing

| stelyii explică (pentru Andyy007):

Acum se poarta capusele laughing)

| Seby_8667 a răspuns (pentru Andyy007):

Ce idioti pot fi unii, ba handicapatule purici are cainele tau de la tara sau maidanezu din fata blocului.
Nu un caine care il tii in casa, il duci la veterinar etc.

| Andyy007 a răspuns (pentru Seby_8667):

Era o gluma boule!
Get a life!

| Juliiee a răspuns:

Eu iti recomand un Pomeranian [Vulpino-Italian], are o inima mare, o personalitate puternica si multa inteligenta

| xCristianx a răspuns:

Ia-ma pe mine si iti promit ca voi fi cuminte si credincios si...

| stelyii explică (pentru xCristianx):

Promiti sa fii ca un catelus? ca asta mi as dori laughing)

| xCristianx a răspuns (pentru stelyii):

Promit solemn!

| stelyii explică (pentru xCristianx):

Pacat ca ramai cu promisiunea!sadsad

| xCristianx a răspuns (pentru stelyii):

In niciun caz. acum vin.

| xCristianx a răspuns (pentru stelyii):

Spune-mi doar localitatea

| xCristianx a răspuns (pentru xCristianx):

Ham-ham.

| dtgkjdht a răspuns:

Un caine mops sunt mici draguti au urechiusele ca catifeaua sunt foarte jucausi cand vii seara acasa sar si canta ainele meu baghira(fetita) sare scoate un sunet vesel si se bucura ei sunt ca copii si trebuie sa iai oferi multa atentie se dreseaza foarte usor mai multe pe http://www.zoopedia.ro/cautare.html?q=mops+informatii

| DoiNitZaღ a răspuns:

Un catelus )))

| OtySt a răspuns:

Depinde de tine. Daca esti energic iti poti lua un catel. Dac esti putin mai lenes si ai un serviciu cd nu iti ofera mult timp cu animalele poti alege pisica.
Daca iti iei un caine, imi poti pune intrebari pe adresa de email alldogslover@yahoo.com sau poti sa imi vizitezi blogul despre caini: www.alldogslover.blogspot.com

| Ally1999 a răspuns:

Eu iti recomand un catelus. Am unul si sunt foarte jucausi. Deasemenea, te poti atasa rapid de el. Ai grija sa nu il sperii si sa il inveti comenzile de baza de la inceput!

| Ally1999 a răspuns:

Cel mai bine este un caine. Trebuie sa ai grija sa il duci la veterinar cam 1 sau de 2 ori pe luna. La inceput va fi un pic greu pentru ca nu va fi obisnuit cu tine dar dupa va fi SUPERB! Tine minte: "CAINELE E CEL MAI BUN PRIETEN AL OMULUI". Dar iti spun sa nu iti iei pesti. Am avut si sunt cam plictisitori. Singurul lucru interesant a fost ca am aflat ca PESTII DORM! Deasemenea, pentru pesti consumi multi bani pentru: acvariu, nisip, filtru... etc.

| alee012 a răspuns:

Mie mi se pare ca un hamster este foarte jucaus si dragalas, si eu am unul si imi petrec foarte mult timp cu el.