| Snowa a întrebat:

Ce as putea pune intr-un acvariu in care stă un betta?

Răspuns Câştigător
| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns:

Poate ai noroc cu niste pesti aymonieri sau ceva de genu.Chestia cu femela si mascul betta in acelasi acvariu e o aberatie si nu ar trenui facuta decat atunci cand vrei sa ai puisori de betta.

2 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Pietre, nisip, plante si eventual o femela dar si aia cu precautie happy

| Icpet a răspuns:

Sa stii ca poti pune si alti pesti impreuna cu betta, atat sa nu aiba coada ca un voal sau evantai, gen guppy, carasi de aia fitosi, si sa nu fie pesti de marimea pestelui betta, gen scalari. Poti pune pestisori mai mici, gen vivipari. Atentie numai sa separi pestele betta daca il vezi agresiv cu ceilalti pesti. De asemenea, poti pune melci, creveti si, desigur un filtru.