| xCookiieMonster a întrebat:

Ce ati alege dintr-un pichinez, labrador, golden, bichon, beagle? mie imi plac toti dar nu stiu ce sa aleg.

Răspuns Câştigător
| DeeaDee a răspuns:

Labrador are si bunica mea si ti-l recomand,dar mai am si eu unul a bloc dog de bordeaux e gen cane corso sau rottweiler,dar este ft pretentios iti spun sigur asa revenind la Labrador. Este un caine usor de dresat,ascultator, ii place apa foarte mult (am citit intr-o revista si asa mi-a zis si dresorul ca oricarui caine din acesta rasa ii place apa), nu lasa nici foarte mult par, la paza ce sa zic nu e un caine de paza cum am eu, dar latra asa cand vede un om strain in curte/casa doar ca nu sare la el. depinde si cum il inveti tu daca il inveti agresiv asa o sa fie chiar daca nu le sta in fire. Vad ca aproape toata lumea ti-a recomandat Labradorul deci acum depinde si de decizia ta. Uite mai multe info: Cum zice si numele "retriver„ este un caine de aport. si daca mai vrei si mai multe uite aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Labrador_Retriever. Sper ca te-am ajutat si sa alegi orice caine crezi tu si mult noroc in cresterea lui orice rasa ar fi. Fundita?

17 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Eu iti recomand bichonul deoarece e dragut si potrivit unei fete.Dar cel mai bine ar fi sa alegi un beagle ca e super adorabil si e o rasa ce mi-as dori sa o am.

| LoveNiki a răspuns:

:X pechinez :X

| lovem3 a răspuns:

Toti imi placlove struck
acum depinde unde stai daca stai la curte sau la bloc.ti-as recomanda dintre catelusii mentionati sa iti iei ori pechinez ori bichon pentru ca sunt catei de talie mica iar daca stai labloc sunt mult mai potriviti decat unul de talie mare ( are nevoie de mult spatiu unde sa alerge si nu are rost sa iti chinui animalutul).
personal as alege bichonul... avand in vedere ca si tu esti fata.cred ca tot bichonul ti s-ar potrivi e mic pufos si foarte jucaus si mai ales e potrivit pentru apartament!

| elenutza27 a răspuns:

Mie imi plac bichonii.

| Izaaaaq a răspuns:

Labrador.-e un caine frumos, nu e greu de ingrijit si e foarte prietenos cu oameni.Eu am labrador si il iubesc extrem de mult.E asa dragut si daca vrei sa il dresezi se dreseaza usor, cu ajutorul tau.Pa, pa.

| VORTEX a răspuns:

Buna,personal prefer labradorul dar nici bichonelul nu e mai prejos, eu as alege intre aceste 2 rase.bafta

| adiynaelena76 a răspuns:

Eu as alege un gold dar te rog imi dai mie funda pentru ca eu nu am nici una pppppllllllllliiizzzzzz

| Eღilia62 a răspuns:

Labradorii imi plac mult!

| Valerica_5832 a răspuns:

Totsi sunt buni... dar eu prefer si alte rase... poti sa te uiti la yorkshire terrier sau boxer :*

| andra4u a răspuns:

Labrador clar.Imi doresc foarte mult unul.Si dupa ce am avut contact cu 2, mi-am dat seama cat de jucausi si de dragalasi pot fi, cu adevarat un bun prieten pentru copii.

| Alissonn14 a răspuns:

Cel mai mult de aici imi place labradorul.Desi imi place si bichonul...am avut un bichon, dar cred ca mai mult imi place labrador-ul.Imi plac cainii de talie mai mare, desi nu am nimic nici cu cainii cu talie mica.

| Dyanita a răspuns:

Labrador

| MrSaxoBeat_8951 a răspuns:

Labrador sunt niste caini frumosi curati si deosebiti si se dreseaza foarte usoar stiu asta pentru ca varul mau are unu.

| sorinsam1995 a răspuns:

Eu as alege un golden, sunt foarte frumosi, acum depinde si de gusturile talewinking

| ioana999999 a răspuns:

Beagle ori goldenlove struck

| antonika337 a răspuns:

Eu as alege un catelus pichinez sunt foarte frumosi eu am avut o catea pichineaza neagra o chema linda si ea si puii ei arau jucausi frumosi si stateau mult in preajma noastra cand eu plangeam ea venea si se tot alinta ma tragea de hainuta se rostogolea si ea nu era dresata si daca se invata cu tine cand vii de la scoala cainii nu neaparat cei pichinezi dar la mine era pichineaza si venea mereu la usa si cum veneam cu se uita la mine cu niste uchisori si incepea sa se alinte, ma astepta in viecare zi la usa e alegerea ta dar mie-mi plac cei pichinezi.

| rose222 a răspuns:

Eu zic sa iti alegi tu cum vrei.mult suches la ales caini!