| bogdiy a întrebat:

Ce ati alege intre :
1) ciobanesc german
2)golden retriever
3)rottweiler

24 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

| RedNose a răspuns:

Mie toate 3 rasele imi plac in special rottweiler-ul, deci aleg rottweiler-ul

p.s. nici un caine, indiferent de rasa, nu o va lua razna, gen sa nu-si mai cunoasca stapanul...la maturitate cainele va fi exact cum l-ai invatat tu sa fiehappy

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Ciobanesc german, ii apreciez pentru inteligenta si devotamentul lor fata de stapan.

| Predator30 a răspuns:

Eu ciobanesc german superi caini

| AnnaAnnne a răspuns:

Golden,Golden,Golden,Goooooooooolden! http://m.youtube.com/watch?v=PNv0tPN2tAQ&feature=plcp uite ce simpatic si bland e ododo

| DiamantulAuriu a răspuns:

Rottweiler

| Flynn2001 a răspuns:

Rott. cei care ii acuza de agresivitate sunt idioti si prosti.

| raducuu a răspuns:

Ciobanesc german deoarece se dreseaza mai repede decat ceilalti

| PiTbuLuL a răspuns:

Rottweiler crede-ma este un caine foarte jucaus si eu am unul si 2 pitbuli.Este jucaus te apara crede-ma este un caine frumos si foarte loial.

| Rëndark a răspuns:

Ciobanesc german. Rottweiler nu recomand. cand are in jur de 4 ani o ia razna.

| ORDKEO a răspuns:

Ciobanesc german

| Roxy5199 a răspuns:

Eu spun sa-ti cumperi un golden retriever pentru. ca sunt foarte pufosi si sunt niste prieteni foarte buni si daca stai la apartament sunt buni pentru. ca pot sa fie dresati sa faca la wc big grin si la curte e s mai bine pentru. ca au nevoie sa face sport si la apartament si ai aparat de alergare poti sa-i pui sa alerge pe ea happy, decizia e a ta sper c te-am ajutat si app eu nu am da' are o prietena de-a mea si e dragut si fuffy!

| Whitecore a răspuns:

3)rottweiler e f bun, am avut si eu si e f jucaus si protector

| Andrei899 a răspuns:

Ciobanesc German

| Skizzi a răspuns:

Cred ca ciobansc german pentru ca sun usor de dresat si invata mult mai multe comenzi de cat altii caini

| Krisz13Tina a răspuns:

In opinia mea Golden Retriever

| accescrang a răspuns:

Ciobanesc german

| marius7122 a răspuns:

2) Golder retriver, chiar am si eu

| DianaDia1237 a răspuns:

Ciobănesc german cu siguranță. Sunt cei mai devotați.

| Emma199 a răspuns:

Ciobanesc german, deoarece este cel mai loial dintre toti cainii (n am spus ca ceilalti n sunt loiali), e mediu spe mare, n necesita prea multa ingrijire este un caine devotat stapanului si.ar da si viata pentru el, si multe alte chestii _ ca e pe locul 4 (parca) in top 10 cei mai inteligenti caini. PS: eu imi doresc de la 5 ani un caine lup(am 14) dar am o familie n tocmai normala, asa ca iti sugerez sa iti iei unulpt u ai posibilitate si n vei regreta. succes sa iti gasesti cainele perfect :*

| MrDracula a răspuns:

Rottweiler

| Cristian177 a răspuns:

Ciobanesc German este cred ca ce-l mai loial caine si este foarte atasat de stapan in plus se dreseaza foarte usor.Si este bun si ca tovaras cat si pentru paza si protectie.

| crxman69 a răspuns:

Deci eu am ciobanesc german si iti recomand si tie...eu am dresat—o oe a mea si sunt mândru de ea.....este un exemplar deosebit....si apropo te poate oroteja mai bine ca un rott...