| Pufarinee a întrebat:

care va place mai mult Ciobanesc German sau Golden Retriever? de ce?

Răspuns Câştigător
| AnonimKidd a răspuns:

Nu pot spune ca ma innebunesc dupa ei...Cred ca ambii caini sunt unici prin caracteristicile lor si apropo nu cred ca daca ''pute'' ar fi un argument STOPActaPipaSopaSTOP(deoarece toti caini pot mirosii urat daca sunt lasati afara si se tavalesc oriunde...).Cum am spus si mai sus orice caine poate deveni chiar faimos printr-un lucru impresionant.

10 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Mie imi plac amandoi.

| Pufarinee explică:

Am avut un ciobanesc german si iubesc animalele fff mult si eu doar vam cerut parerea despre ce gredeti voi nu ca nu iubesc mult animaleletongue

| ombladon a răspuns:

Rottweiler laughing

| Elliana534 a răspuns:

Golden Retriever pentru e ajunge genial de frumos cand va deveni mare. Ciobanescu e greu de ingrijit cand ajunge adult deci.
Golden Retriever 4 ever. Eu am techel acum si e o rasa bunicica pentru apartament

| elisarktis a răspuns:

Hmmmm...am avut un ciobanesc german si e foarte bun si aporopo stopactapipanumaistiucum nu te cred ca ai ciobanesc german caci daca ai fi avut nu ai fi vorbit NICIODATA asa despre rasa.Nici macar G.R.nu cred ca ai avut si nu cred nici ca iubesti animalele prea mult ...eu ii prefer pe amandoi nu te poti numi iubitor de animale daca nu iti plac chiar toate.Si golden r. este o rasa foarte buna s-ar putea sa-mi achizitionez si eu un exemplar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey!
Prefer Golden Retriever. Cand sunt mici sunt foarte pufosi, jucausi, inteligenti (foarte mult) draguti nici sa nu mai zis happy
Ciobanescul German...waiting
1. Pute
2. Pute
3. Este inteligent, dar e mai mult de vanatoare, paza etc.
Stiu pentru ca am avut Golden Retriever si imi pare rau ca l-am dat. Acum am C.G. si sincer, nu imi place. Il tin cat mai curat si tot pute...
Ciao!

| AndraaP a răspuns (pentru anonim_4396):

1degeaba il ti ''cat mai curat'' daca nu il speliraised eyebrows si cainii au nevoie de igiena persoanala nu ajunge doar sa aiba culcusul curat happy 2.NU pute 3.NU pute 4. sau... exista varianta cand pute doar al tauhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ii spal stai fara grija MyRules si Andrada, dar am avut multi caini si nici unul nu mirosea in halul ala si am cativa prieteni si sunt la fel... deci sa nu credeti ca am eu o alta specie ''extraterestra"...

| ONElena11 a răspuns:

Golden Retriever- pentru. ca sunt mai sociabili si mai draguti (si foarte prietenosi) big grin

| raul1037 a răspuns:

Golden Retriver,pentru ca au blana de un auriu unic, foarte frumos si capul foarte dragut, funda?