| valeeExpress a întrebat:

Ce caine vi se pare mai frumos : Chow Chow sau Bichon ca vreau sa imi iau si nu stiu de care. Argumentati.

12 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Bichon-ul e mult mai dragut, atat la aspect, cat si la caracter. Chow-chow-ul este un caine mai independent si mai incapatanat. Acum depinde daca esti fata sau baiat, eu daca as fi un baiat nu as iesi cu un bichon...totusi trebuie sa fie ceva mai masculin, pufoseniile sunt pentru fete.

| Demonull a răspuns:

Chow chow.

| TudyCFR a răspuns:

Chow Chow este un caine extraordinar are o imagine buna este frumos nu sunt caini agresivi si nu te prea deranjeaza cu latratul.

| giirkssss a răspuns:

Chow chow love struck

| JoeTPU a răspuns:

E zic sa iti iei un Bichon, mai exact un Bichon Maltez, am si eu unul, este super dragut.
Succes cu alegerea! :*

| Criistyanna a răspuns:

Bichonul este mai dragut zic eu. este si mai usor de intretinut. are si un pret accesibilwinking

| dragutzairina a răspuns:

Bichon-ul deoarece ete mai mic mai usor de dresat, nu mananca asa mult, il poti tine mai usor la bloc... big grin fundita? big grin puppy dog eyes

| Betyskumpik a răspuns:

Chow chow este mai scump dar mult mai frumos. dupa parerea mea este o rasa super. http://ro.wikipedia.org/wiki/Chow_chow

| AnneSiAtat a răspuns:

Bună! (:
deşi ţi-aş recomanda să adopţi un câine decât să iei unul de rasă, hai să spunem şi aşa. eu optez pentru Chow Chow, pentru că Bichon-ul este micuţ şi,, prăpădit". vreau să spun că este foarte sensibil, pe când Chow Chow-ul cred că suportă mai bine mai multe lucruri. adevărul este că amândoi sunt foarte drăguţi, nu am nimic cu Bichonii, dar eu zic Chow Chow.
Să-ţi trăiască!

| Cronic a răspuns:

Bichon maltezhappy este un dragalas am si eu in schimb si Chow Chow este un caine extraordinar dar este mai greu de intretinut daca te tine buzunarul ai putea lua si Chow Chow dar eu as zice Bichon Baftahappy

| ilincus13 a răspuns:

Bichon!

| dianabaluta a răspuns:

Buna am un chow chow si matusa mea are un bichon, bichonul este jucaus dar nu sta o clipa locului si daca esti strain te musca asa ca nu iti recomand bichonul este un caine de circ adica mai mult se prosteste in schimb chow chow este un caine de talie mare are nevoie de multe ex fizice asaca daca vei locui la curte ca si mine it recomand dar el necestita multa ingrijire