| CookieTsang a întrebat:

Ce carti imi recomandati?

ceva interesant, sa nu ma plictiseasca, actiune sau aventura, ceva comic.

Funda :X

Răspuns Câştigător
| Nothing05 a răspuns:

1.Cronicile Wardstone- sunt 7 carti aparute pe piata ( mai urmeaza 2). este vorba de vraci, vrajiotoare, duhuri rele etc...este multa actiune si este foarte interesanta.

2. Singur pe lume- este vorba de un baiat care pana la varsta la varsta de 8 ani afla ca este adoptat iar tatal vitreg il trimite de acasa...baiatul pleaca in cautarea familie sale.

3. Mizerabilii- un roman de exceptie...este foarte interesant

4. Daca iti place geografia iti recomand carti de Jules Verne...este si foarte multa actiune iar povestile sunt deosebi de frumoase.

5. Harry Potter si Talismanele Mortii - cea mai reusita carte din seria Herry Potter

Sper sa-ti placa!

4 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Jurnalul Diavolului

E superbb!

| TheForeignConstantin a răspuns:

Paulo Choelho - Alchemistul

Merita citita din plin! Inveti multe de la ea si in acelasi timp urmaresti si o actiune interesanta si detaliata.
Eu chiar mi-am propus s-o mai citesc o data desi nu obisnuiesc sa citesc asa des.
Have fun! happy

| nonameih0000 a răspuns:

Poby si dingan :X e super

| ck0d3m0n a răspuns:

Jules verne...harry potter