| alinutza_5767 a întrebat:

Salut, ati putea sa-mi recomandati niste carti ceva interesant de aventura, vreo poveste de dragoste, orice doar sa fie interesant.Ms funDa

Răspuns Câştigător
| Dee0tzaA a răspuns:

Casa noptii P.C. Cast si Cristen Kast(Are 9 volume. aparute 7)
Twilight de Stephenie Meyer(4 volume)
Gazda de Stephenie Meyer(3 volume, doar unul aparut)
Damnare(vol.1) si Ratacire(vol.2) de Lauren Kate
Jertfa, Curajul, Tinutul fierului de Holly Black
Jurnalele Vampirilor

7 răspunsuri:
| BeHappyForMe a răspuns:

10 negri mititei Agatha Christie, Calatoriile lui Gulliver; Razboi si Pace; Demonii, Iluzii Pierdute.

| Andreea028131 a răspuns:

Poti sa incerci romanele lui Danielle Steel. Sunt in general de dragoste.

| romeo78 a răspuns:

Incearca pe Adevarul.ro, Jurnalul national.ro si acolo vei gasi carti pe alese. Autori: Jules Verne, Alxandre Dumas etc.

| lovesunshine a răspuns:

Oh pai sunt multe carti frumoase! Multe carti pe care le-am citit ...Totusi o sa-ti recomand cartile care mi-au placut cel mai mult : Interviu cu un vampir,Mandrie si prejudecata,Testamentul incasului,Twilight(fenomenul),Regina damnatilor,Casa noptii,Domnisoara Christina,Sarpele, Anumite fete, Din ficele furtunii(mai multe volume)

| JustForU a răspuns:

Salut! Iti recomand "Evermore" de Alysson Noel.E o poveste de dragoste supranaturala, intr-e o fata si un baiat care afla ca amandoi sunt nemuritori...E super cartea!

| BlessDrew a răspuns:

Uite una care o sa iti placa.Se numeste "Enigma Otiliei".La inceput e cam plictisitoare, dar apoi e super interesanta.

| RR2x a răspuns:

Incearca "dupa 20 de ani,moby dick, don quihote,romanul adolescentului miop,hanul Ancutei, Toate panzele sus, etc.

sper ca am ajutat! thumbs up