| deny_1602 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o pisica... voi ce spune-ti sa fie mascul sau femela? fundita

Răspuns Câştigător
| fdhgcvnb a răspuns:

Normal ca va fi agresiva daca o enervezi! In general siamezele sunt putin mai irascibile,dar daca te comporti frumos cu ea si o cresti tu de pui,iar atunci cand tu vrei sa o mangai sau ceva si ea nu are chef, o lasi in pace, presupun ca totul va fi ok.

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mai bine cumperi un câine mic decât o pisică.

| bibiiiy a răspuns:

Depinde.daca vrei pui alege-ti femela dar, trebuie sa stii consecintele daca iti alegi femela.trebuie sa fii pregatit cand ii vine de monta pentru ca atunci face groaznicc si este foarte agitata.i poti da pastile dar nu vor schimba mare lucru.sau poti sa iti alegi un motan

| bibiiiy a răspuns:

Da.intr-adevar femelele sunt mult mai finute si ma gratioase dar sa te astepti cand ii vine de monta atunci face rau.mai rau decat cainii

| fdhgcvnb a răspuns:

Buna! Parerea mea:femela daca este de rasa, mascul daca nu. happy

| deny_1602 explică (pentru fdhgcvnb):

Da vreau sa imi iau o siameza

| fdhgcvnb a răspuns (pentru deny_1602):

Atunci ar fi mai simpatica o femela,plus ca daca vreodata te gandesti sa o imperechezi tot cu o pisica de rasa, bineinteles, poti sa scoti si niste bani. happy Am avut si eu o siameza sunt foarte atente si curate.

| deny_1602 explică (pentru fdhgcvnb):

Si nu sunt agresive(asa am auzit)nu stiu daca e adevarat?

| fdhgcvnb a răspuns (pentru deny_1602):

Normal ca va fi agresiva daca o enervezi! In general siamezele sunt putin mai irascibile,dar daca te comporti frumos cu ea si o cresti tu de pui,iar atunci cand tu vrei sa o mangai sau ceva si ea nu are chef, o lasi in pace, presupun ca totul va fi ok.

| deny_1602 explică:

Da dar am auzit ca masculii sunt lenesi ai agresivi

| deny_1602 explică:

Mersi fdhgcvnb :* pentru raspuns

| Himera a răspuns:

Vrei sa o tii inchisa in casa sau libera? Daca o vrei in casa, ia o pisica, motanii urineaza prin casa in perioada caldurilor. Daca vrei sa o lasi sa umble creanga, ia un motan ca sa nu te trezesti cu pui.

| Breake a răspuns:

Poti alege ce vrei tu, Masculul este o alegere buna, Femela face pui si daca vrei sa cresti mai multe pisici alegi femela, dar e pacat sa arunci pui daca nu-i poti creste...

| Marian3rd a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa-l folosesti.

| MeinSieg a răspuns:

Mie imi plac motanii. Deci, cred ca mascul ti-as sugera. Cel putin acestea sunt gusturile mele.

| Laura08 a răspuns:

Nu trebuie sa gandesti ca daca iei o femela va face pui. Prin sterilizare opresti acest lucru si se micsoreaza, chiar se exclude riscul multor probleme. Daca nu ti-ai luat inca pisica, alege "exemplarul" care iti este mai drag.

| FloryBhăy a răspuns:

Eu as zice sa iti iei un mascul deoarece femelele fac multi pui si pe urma nu vei mai avea cui sa ii dai si vei fi nevoita sa ii arunci... funda?!