| MarcelineSykes a întrebat:

Ce fac cand pisica mea e in calduri si isi freaca organele reproducatoare de tot ce apuca si scoate un nou sunet pentru,, miau,,? Tin sa amintesc ca are doar 5 luni.

2 răspunsuri:
| Uxellodunon a răspuns:

Naspa laughing nu prea ai ce face in afara de castrare sau tratament cu hormoni. Sau poti sa o iei la suturi (GLUMESC nu fa asta)
Tratamentul cu hormoni la pisici mai nou nu e recomandat, intrucat le creste sansele de cancer mamar. Castrarea insa, reduce riscul, cu cat mai devreme cu atat mai bine, asta daca doresti asa ceva pentru pisica ta.

| Rorry a răspuns:

Poi...asa fac pisicile cand intra in calduri. vorbeste cu un veterinar sa o sterilizezi. acum vreo 2 ani erau cabinete care sterilizau gratuit pisici, s-ar putea sa mai fie si acum.