| AlexMarian17 a întrebat:

Ce greutati pot atinge bibilicile? In special masculii.

4 răspunsuri:
| VladutAnghel a răspuns:

Bibilicile pot ajunge la masa de 1 - 1.5 kg. Cum acceleratia gravitationala este aproximativ 10 N, greutatea unei bibilici este de aproximativ 15 N/Kg

| AlexMarian17 explică (pentru VladutAnghel):

Sincer nu prea cred.Am in curte bibilici, si cand le-am luat in mana, aveau mult peste 1 kg.In jur de 3 kg aveau sigur....Si in intrebare am specificat in special masculii...

| VladutAnghel a răspuns (pentru AlexMarian17):

Si nu ai cantar?laughing

| AlexMarian17 explică (pentru VladutAnghel):

Ba da, dar gandeste-te in cat timp prinzi tu o bibilica, si nu prea cred ca sta ea pe cantar...laughing)Dar mersi pentru raspuns.