| anonim_4396 a întrebat:

Ce idei de hobbies aveti?

Răspuns Câştigător
| Andruskaaa a răspuns:

Poi sunt mai multe decat mi-as putea imagina big grin.
Ar putea fi sporturi sau pur si simplu colectii de diferite obiecte sau activitatii pe o perioada de timp nedeterminata.
As putea sa spun ca printre sporturi cele mai des intalnite ar fi inotul, fotbalul, baschetul, dansuri, tenis, patinaj si multe altele, dar bineinteles asta difera de la gusturi la sex ( fata / baiat ). Insa daca tu esti baiat si ai vrea sa faci dansuri nu te tine nimeni sau daca esti fata si vrei sa faci fotbal tot nu te tine nimeni, depinde de tine si de preferintele tale. Deasemenea poti face chitara sau orice alt instrument muzical ( de la chitara la vioara sau chiar tambal ) dupa placerile tale. Ai putea chiar sa faci canto.
In privinta colectiilor... Hmm... Ar fi prea multe, insa am sa le mentionez pe cele mai intalnite. Acelea ar fi colectie de timbre, servetele ( de diferite forme, culorii si modele ), dopuri de sticle [ sticle din plastic sau din sticla ( fanta sprite ); ( bere, vin ) ] ar mai fi o groaza, insa doar unul am sa mai mentionez. Nu stiu daca ai auzit de acele bratarii ale prieteniei, sunt foarte frumoase si iti dezvolta creativitatea si imaginatia. Insa nu pot fi facute din ata de cusut. Ele necesita o ata ceva mai groasa decat cea de cusut dar nu mai groasa decat cea de crosetat, deci trebuie sa fi foarte atenta cand alegi modelul de ata. Sugestie : ai grija ca bratariile sa nu fie prea subtiri ( minim 4-6 fire ) si sa nu fie prea groase ( maxim 24-36 fire ) ar fi inestetic si inca ceva sa fie cat mai colorate si ai grija sa te informezi inainte sa incepi o bratara. Trebuie sa stii ordinea firelor si alte reguli, destul de importante.
Cat despre activitatiile pe o perioada de timp nedeterminata ar fi doar cateva. Nu asa de multe ca cele de mai sus. Printre ele s`ar numara, eu stiu : plimbatul prin parc cu rolele / bicicleta / skate sau sala ( fitness ) ar mai fi cateva. Insa cred ca sunt destule, vei avea ce alege :*
Sper sa fie de folos toate astea big grin. Succes!

1 răspuns:
| shadovv a răspuns:

Hobiurile nu sunt idei si nici nu vin din idei. Sunt doar activitati repetitive si (uneori) productive care iti creaza o anumita placere.