| Olteanu_Hurloi_Corina_1969 a întrebat:

Ce îi bucură cel mai mult pe porcusorii de guineea? Dar ce ii sperie?

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

In loc de "Dar", ar fi trebuit sa folosesti "Si". Daca vorbim de ce ii bucura, e sa te auda cand intri in casa, cand sfaraie o punga - asociind sunetul cu mancarea - cand le dai mancare din mana, cand ii lasi sa fuga prin casa...
Ii sperie sunetele tari cu care nu sunt obisnuiti, pasii repezi spre ei cand nu sunt in cusca lor, unde se simt in siguranta.
Daca ai porcusori de india, iti dai singura seama ce le place si ce nu. Fii atenta la sunetele pe care le fac cand sunt multumiti si cand nu. Pe Youtube gasesti interpretarea sunetelor - nu stiu daca si in romana

| Olteanu_Hurloi_Corina_1969 explică (pentru Goete):

Mulțumesc! "Dar" vă rog să fiți mai blând, fetița e cea care a scris mesajul și tot ea este proprietara micuțului porcușor.
O zi minunată!

| Goete a răspuns (pentru Olteanu_Hurloi_Corina_1969):

Adica fetita nu trebuie corectata, in caz ca face greseli de exprimare?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să aibă un prieten, prietenă cu ei în cușcă.