| Lovepets1999 a întrebat:

Porcusorii de guineea au voie nuca?
Funda!

Răspuns Câştigător
| AllmaGirl a răspuns:

NU! Nu au voie, daca nu aveti porcusori sau experienta nu mai raspundeti, ca funda e o prostie electronica, iar animalul e o viata, nu va bateti joc de ea!

8 răspunsuri:
| NakedTruth a răspuns:

Da, ai voie sa-i dai dar ar fi bine sa le-o sfarmi putin prima data. si nu exagera da-le putina, vezi prima data daca le si place. Daca le place poti sa le mai dai, dar nu in mod exagerat, nu are cu ce sa-i afecteze chiar dimpotriva.

| Ady2098 a răspuns:

Nu le da ca ii omori.am si eu 2 porcusori sunt pereche si le dau doar patrunjel si varza, mere sau paine uscata si daca le pui apa nu le pune i castron ca o sa bea si o sa moara.cumpara o sticluta speciala de la farmacie cum am si eu.pup.pa

| Lovepets1999 explică (pentru Ady2098):

De unde si pana unde ai ajuns la concluzia cu adapatoarea cu bila?
Eu am intrebat de nuca, nici de cum de ADAPATOARE(asa se numeste) laughing

| Mellyssa a răspuns:

Http://www.gemon.ro/hranire.htm aici gasesti cea mai corecta alimentare a porcusorilor de guineea. Sper sa te ajute.

| Finucci28 a răspuns:

Da! Dar decojestele laughing

| Arrribaa a răspuns:

Nu, nu au voie. De asemenea nu trebuie sa manance cartofi si nici alimente iuti.