| AnielAn a întrebat:

Ce mănâncă un iepuraș de rasa? E un pui, are blana alba, l-am găsit pe strada și nu știu ce sa îi dau pana îi găsesc stăpânul.

3 răspunsuri:
| GabrielDaniel01 a răspuns:

Varza, morcovi, salata, e vegetarian!

| Atim a răspuns:

Dacă e pui are nevoie de fân de lucerna, dacă nu poți face rost e ok si cel normal (găsești si in petshop sau la farmaciile veterinare dacă nu ai pe nimeni la tara). Fan si apa trebuie sa aiba in permanență iar pe lângă îi poți da salată verde (nu iceberg), patrunjel, marar, varză, leustean si alte frunzoase (nu stiu cum sa le zic altfel). Îi poti lua si bobite de la petshop dar simple, nu din alea amestecate cu diverse seminte. Daca iei, ia pentru pui, nu de adult.