| ChrisNOW a întrebat:

Am gasit un caintel de rasa pe strada si l-am luat acasa se pare ca a fost pierdut,pentru ca este curat are blana curata si lucioasa, si voiam sa ii fac carnet de sanatate si vaccin, deparazitare...intrebarea este daca vaccinul l-a facut mai poate fi facut odata pentru ca nu stiu sigur daca l-a facut sau nu si cam cat ar costa totul?!

10 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca are microcip si il gaseste proprietarul belesti....stii tu. ceea ce faci tu se numeste infractiune si se pedepseste conform legii. asta daca are proprietar si acesta il cauta

| ChrisNOW explică (pentru JohnnyBi):

Pai o sa pun niste anunturi.E bine asa?

| ChrisNOW explică (pentru JohnnyBi):

Si cum pot sa imi dau seama daca are acest, microchip'?

| JohnnyBi a răspuns (pentru ChrisNOW):

Tu nu ai cum. nu fii tigan obosit sa iti insusesti ce nu iti apartine. ca de la oameni ca tine s-a speriat Europa de romani. pui anunturi cu poza si il duci la hingheri/asociatie chinologica sa il declari. la asociatie e cel mai probabil ca posesorul sa il fi declarat disparut. daca in 30 zile nu si-l ia, al tau sa fie

| ChrisNOW explică (pentru JohnnyBi):

Ce gresit ma intelegi...Imi aduci tot felul de acuze urate, si nici macar nu stii cum a fost sad

| JohnnyBi a răspuns (pentru ChrisNOW):

Nu aduc nimic. eu iti zic legal si moral ce ar fi frumos si corect sa faci. mai departe e alegerea ta ce si cum

| ChrisNOW explică (pentru JohnnyBi):

Am fost la veterinar cu ea si ma sfatuit destul de bine, nu are nici microchip, si a spus ca foarte bine ca am salvat-o...

| Wukii a răspuns:

Persoana care l-a pierdut îi duce dorul... Eu zic să încerci să aflii cui îi aparține.

| Ciocolataaaaaaaaa a răspuns:

Nu ar trebui sa pui mai intai un anunt sa vezi al cui este? Poate persoana care l a pierdut ii duce dorul sau chiar il vrea inapoi. (Ce rasa este?)

| ÎnȚeLePTU1 a răspuns:

Nu e bine trebuie sa o iei asa daca nu este catelul tau, poate ca persoana care a pierdut catelul ii e dor de el, mai bine incerci sa dai de persoana.