| sanboss a întrebat:

Ce parere aveti de rasa golden retriver?

6 răspunsuri:
| shainitainii a răspuns:

Sunt tare afectuosi, jucausi si cuminti. Daca stai la curte e si mai bine, caci ei au nevoie de mult spatiu: sa alerge, sa se joace... sunt foarte activi si ar fi pacat sa fie tinuti intr-un apartament.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi se par superbi cainii aia, plus e o rasa blanda si afectuoasa

| AlmaTheAmstaff a răspuns:

Pai este un caine loial,usor de dresat, inteligent, activ, bland, si se intelege bine cu copii happy

| ana0409 a răspuns:

Este o rasa blanda, jucausa, inteligenta si se ataseaza de stapan, dar atunci cand alearga iti "smulg" mana cu totul...au o putere foarte mare.Atunci cand este adult si se ridica in doua labe te toboara. Daca stai la blog o sa fie destul de greu pentru ca ei cresc repede.E vreo diferenta intre rasa asta si retriver-ul simplu(in afara de culoare)?

| Tutu_Nicu_1995 a răspuns:

Parerea mea este ca aceasta rasa de caine este foarte buna, deoarece sunt inteligenti si interactioneaza bine cu oamenii cat si cu copii mici. Sper ca te-am ajutat!winking

| andrewww0909 a răspuns:

În opinia mea, aceasta este o rasa foarte frumoasa, eleganta și ascultătoare. Fundă?