| lili2006 a întrebat:

Ce parere aveti despre a face aerobic acasa? A-ti cumparat cd-uri cu exercitii de aerobic? Daca da, sunt exercitii eficiente si usor de facut intr-un apartament fara sa ai nevoie de diferite obiecte, mingi, gantere etc. Cat dureaza un program de aerobic complet pentru o sedinta? caci ce gasesc pe net, ba e prea mult, nu este complet...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca e o idee buna. oricat de sportiva esti la un moment dat o sa te plictisesti sau pur si simplu nu o sa ai chef.
asa ca mai bine iti faci un abonament la sala si asa esti sigara ca te duci.
sau iesi in parc si aleri cu niste prietene.

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Daca nu ai posibilitatea sa mergi la o sala e ok sa faci si acasa. Orice fel de miscare e ceva in comparatie cu nimic!

| arrriadna a răspuns:

Salut. Un set complet de exercitii dureaza 2 ore (cu tot cu incalzire si relaxarea de "dupa"). E ok sa faci exe acasa, dar ca sa inveti eu tot te-as trimite putin la sala. Nu mult, doar cateva sedinte. Argumentare: Eu am facut la sala aerobic, fitness si qi-gong. Chiar daca acum stiu sa imi fac exe acasa, acolo am invatat cum sa execut corect si de multe ori am fost corectata. Trebuie sa stii cum sa iti simti grupele de muschi, cat sa intinzi un ligament si cum sa respiri, astfel incat sa nu faci febra musculara samd. Cd-urile sunt facute de persoane care fac exercitiile alea "fumand", n-au nici un stres. Imagineaza-ti ca la inceput, antrenoarea facea cate 10 de abdomene, de exemplu, iar eu faceam cate 4, ca sa pot duce seria pana la capat si sa nu "cad lata" dupa 2 "feluri" de abdomene.
Ganterele le poti inlocui cu sticle de 0, 5l acasawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai cd? ca si eu as vrea...nu am posibilitatea nici in timp nici in bani sa ma duc la sala... da as vrea sa imi spui de unde as pputea sa fac rist de un cd cu aerobic sau tae bo
. andreea@pussy20@yahoo.com