| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele care țin șerpi în casă, ca animale de companie?
Voi ați putea să țineți un șarpe în locuință?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Le plac șerpii, eu nu aș putea, am avut papagali și câine, maxim un hamster aș mai putea să am, nu-mi plac reptilele și nici arahnidele.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, ca nu îmi plac șerpii. Am avut destui gândaci și greu am scăpat de ei, m-a costat o mica avere si ogramada de timp sa scap de ei! O persoana perfect sănătos mintal nu ar avea o astfel de teama și reținere și căruia ii plac astfel de animale, unele persoana chiar corelează cu aceste animale dacă înțelegi unde bat, sunt chiar mai veninoase decât șerpii în sine.
Poate un cățeluș yorkshire as tine în casa, sunt adorabili, sub nici o forma un șarpe. Dar am avut în curte, adică au venit în decursul de 10-15 ani vreo trei șerpi în curte, imediat au fost prinși și alungați. Nu știu, dar ar fi ciudat sa ți un anaconda maxim de uriaș, cel mai uriaș și sa dormi chill, eu nu as putea dormi liniștit laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.Că iubesc animalele.
2. Nu.

| Felys a răspuns:

Pentru mine singurul animal de companie este cainele.In realitate este singurul care isi doreste sa tina companie unui om.Restul sunt doar animale, fara dorinta de a tine unui om companie ci doar sa le fie lor bine.Am mai avut tentative si cu alte animale si toate m-au dezamagit.Serpii iesi din start din acest concept cum ar fi animal de companie

| cristi202 a răspuns:

Sotia mea se sperie (desi nu e deloc o fata sperioasa, dimpotriva, e foarte curajoasa) de fiecare data cand vede in gradina cate un serpisor, si tu ma intrebi daca as putea sa tin unul in locuinta? happy
Mie imi place sa ii vad cum se misca, dar, nu cred ca au ce cauta in casa mea. Nu ii vad ca animale de companie, si nu ii intgeleg pe cei ce ii au.

| Crescent a răspuns:

Nu as putea. Mi se pare cumva ieșit din comun. Și mi-e și frica de ei

| Emma24dsxd a răspuns:

Nu as putea, pur si simplu serpii sunt cea mai mare frica a mea,cred, nu suport nici la tv sa ii vad, fiecare cu gusturile lui, eu as prefera un caine, cred ca este mult mai vesel si iubitor :-D

| sylarbc a răspuns:

Ca iubesc serpii. Fiecare tine ce animal vrea, pana la urma el are grija de sarpe si e casa lui. Nu as tine un sarpe in locuinta pentru ca imi e frica de el

| TheStrategist a răspuns:

Eu personal nu aș putea, deoarece nu îmi plac reptilele.

| valystefan1005 a răspuns:

Eu am o vipera de 60 de ani...