| RazvanSmile a întrebat:

Ce parere aveti despre rasa de caine Amstaff? As vrea sa-mi iau unul.Voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

In primul si primul rand depinde de ce iti place si tie eu ti-as sugera urmatoarele rase:
Husky
Lup
Chow Chow
Bull Dog Englez\Francez
Labrador
Gollden Retriewer
Coker Francez\Englez

Daca vrei de talie mica :

Bichon
Shitz-u
Mops
Pechinez
Maidanez laughing

7 răspunsuri:
| Vektor a răspuns:

Rasa foarte frumoasa, dar trebuie sa stii sa-l stapanesti.
poate deveni un periocol daca nu este educat.
rasa face parte din categoria a2-a a raselor periculoase, mereu va trebui sa ai botnita la el, altfel risti sa iei amenda. plus ca va trebui sa-l inregistrezi la politie.

| KinderBeeeib a răspuns:

Amstaff...

Nu cea mai buna alegere dar cu toate astea este un caine prietenos, afectuos, jucaus, caraghios si adorabil.Nu este cea mai buna alegere dupa parerea mea si a altora dar pentru ca avem alte pretentii nu pentru ca ar fi urat sau ceva de genu, din potriva happy.O prietena de-a mea are unul si pot spune (ea te poate sfatui) sa iti iei unul deoarece sunt draguti si mai usor de ingrijit big grin si nici nu costa prea mult in deosebirea altor rase, bafta oricum. Funda?

| RazvanSmile explică (pentru KinderBeeeib):

Atunci ce rasa imi sugerezi?

| KinderBeeeib a răspuns (pentru RazvanSmile):

In primul si primul rand depinde de ce iti place si tie eu ti-as sugera urmatoarele rase:
Husky
Lup
Chow Chow
Bull Dog Englez\Francez
Labrador
Gollden Retriewer
Coker Francez\Englez

Daca vrei de talie mica :

Bichon
Shitz-u
Mops
Pechinez
Maidanez laughing

| JockerStoica a răspuns:

Salut. Si eu vreau sa imi iau amstaff la vara. E o alegere buna pentru ca este un caine cu parul scurt care nu prea naparleste si este un foarte bun caine de paza. Si se descurca excelent cu copii pentru ca are o rezistenta la durere foarte mare mostenita de la BullDog si va suporta nazdravaniile copiilor adica sti tu sa-l traga de urechi etc. Amstafful este o rasa exigenta cu el insusi foarte jucausa si Energica. Deci are nevoie de antrenament foarte mult pentru o musculatura bine dezvoltata.Salut.

| KINGPDA a răspuns:

Daca nu ai mai avut caine sau nu ai un minim de cunostinte despre dresaj si psihologie canina nu iti lua amstaff sau pitbull, dar daca ai aceste cunostinte si le stapanesti poti deoarece amstafful este un caine excelent un multe domeni

| Alexandra172 a răspuns:

Este foarte agresiv. Cunosc pe cineva care are aceasta rasa, si cainele lui a muscat pe cineva.