| xXGeo98Xx a întrebat:

Buna,ce parere aveti de rasa de caine Pitbull si de Amstaff? Si recomandatimi o rasa de caine care sa fie blanda sa aiba par scurt si sa para un pic >fioros

9 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

Nu prea ma pricepi la caini,prietenii mei au foarte multi au si pitbull si amstaff,eu zic ca,pitbulli-s mai faini.Ti-as recomanda un canecorso, e si caine fain, e si foarte tare la bataie, dar de la o vreme va trebui sa-l ti legat, nu glumesc cand zic ca e tare

| Blamely a răspuns:

Prefer amstaff-ul unui pitbull, are un temperament ceva mai ok, plus că e cel puțin la fel de capabil ca pitbull-ul când vine vorba de luptă. Oricum ambele rase sunt excelente pentru pază și protecție.

| AgentBomboana007 a răspuns:

Iubesc rasa aceasta de caini...
este suuper frumos!
daca vrei poti sa-ti cumperi unul.
spune-mi parerea ta! :D

https://www.google.ro/......ps?/search

| MadaMadalici a răspuns:

Ciobanesc de asia centrala. Eu am unul si este superb.
https://www.google.ro/......ps?/search

| Dodgge a răspuns:

Inteleg ca esti o fire mai slaba si are nevoie de un accesoriu cu care sa se impuna.
Nu iti lua un caine pe care nu o sa il poti stapani deoarece o sa ai mari probleme daca ataca pe altcineva.
Exista alte solutii.

| xXGeo98Xx explică (pentru Dodgge):

Bun in primul rand daca vreau sa imi iau nu il voi tine ca pe un accesoriu, iar in al doilea rand daca nu te gandesti intreb pentru a stii la ce sa ma astept cum trebuie sa ma comport cu el

| Yzzúu a răspuns:

Buna! Amstafful este un caine bland, destul de ciudat, insa violent fata de alte animale, insa nu intotdeauna.(depinde de personalitatea si dresajul cainelui). De asemenea, Pitbullul este un caine extrem de periculos, care nu degeaba se afla in prima categorie de caini:foarte periculosi. In unele state, Pitbullul este interzis, astfel daca stapanul detine ilegal cainele, nu are acte si nici permis, acesta ii este confiscat, fiind nevoie de eutanasiere(crud, stiu). Pai sper ca te-am ajutat!

| Boomer a răspuns:

Pai pitbullul este o rasa de obicei foarte rea si fioroasa (nu toti dar majoritatea cei dresati nu)amstafful nu stiu sigur. Un caine cu par scurt si sa para un pic fioros este bulldogul (parerea mea) happy

| Boomer a răspuns:

Pai pitbullul este o rasa de obicei foarte rea si fioroasa (nu toti dar majoritatea cei dresati nu)amstafful nu stiu sigur. Un caine cu pr scurt si sa para un pic fioros este bulldogul (parerea mea) happy