| lariistyles69 a întrebat:

Ce parere aveti despre rasa de caine Maltipoo? A cumparat cineva? Funda x

Răspuns Câştigător
| xD3yUx a răspuns:

Care este originea Maltipoo?
Maltipoos sunt hibrizi, uneori numite câini de designer. Ele sunt o încrucișare între Malteses și Poodle. Scopul este de a produce un câine sănătos, care nu va transporta boli genetice.
Ce Maltipoo arata ca?
Maltipoos sunt 14 cm inaltime si poate cântări 5-15 kg. Blana este moale, matasoasa si poate fi drept, ondulat sau cret. Culorile sunt negru, gri, caise, crema, unele cu zone albe și solid alb. Maltipoos cu parul drept ar trebui să fie periat zilnic. Cei cu parul cret nevoie de tăiere profesionale regulat. Ele emit mici și au puțin firele de par.
Care este temperamentul de Maltipoo?
In timp ce acesti caini mici nu sunt semnificative câine de pază, au animale de companie de familie excelent. Acestea sunt bune cu copii, precum și alte câini, pisici și alte animale de companie. Ca și toți câinii, indiferent de dimensiune, sunt necesare formare devreme cu o mână blândă și socializare. Housetraining poate dura ceva timp. Sunt caini activi, bluze ridicate și alergători rapid, dar nu au nevoie de mult exercitiu. Cu toate acestea, toti cainii bucura de o plimbare de zi cu zi. Ei trăiesc în interior oriunde oamenii lor.
Care este Maltipoo utilizează?
Maltipoos face excelenti caini de terapie. Ei sunt afectuos si foarte iubitor. Maltipoos sunt minunate caini de companie de familie.

Read more: Maltipoo - The Pet Wiki

4 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

O prietena de-a matusii mele are doi Maltipoo. Eu sincer, nu mi-as cumpara un asemenea caine, pentru ca, prin incrucisare, dobandesc o larga paleta de boli, dereglari imunitare, iar speranta de viata de de apx 10-11 ani din cate stiu. Este, intr-adevar un caine frumos dar nu prea sunt fan al cainilor de talie mica.

| CorneliaC a răspuns:

O parere foarte buna. happy

| SashaS a răspuns:

Buna. Este foarte simpatic si jucaus. O verisoara de-a mea a avut. Este putin cam rasfatat si cu mofturi dar este foarte fain catelul. Fundita :*?

| cappytempo a răspuns:

Nu am avut, dar sunt foarte linistiti happy