| BloodElve a întrebat:

Ce parere aveti despre rasa de caine akita? Cam cat traiesc in general?

Răspuns Câştigător
| SsAa a răspuns:

Poi mie mi se par niste caine foarte frumosi si jucausi, numai ca sunt caini de rasa mare si sunt cam greu de ingrijit daca stai la apartament dar daca stai la casa e cainele perfect, media de viata este 13-14 ani dar maxim17...big grin fundita?:*

1 răspuns:
| dragutza_5893 a răspuns:

Sunt niste caini foarte frumosi si traiesc 10-12 ani daca ar fi sa iti iei un animal crede-ma si eu am avut un caine care a murit si a fost cel mai important animal pentru mine.