| Vozu a întrebat:

Ce parere aveti despre rasa Teckel?

5 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Mie una imi plac dar trebuie sa te gandesti daca ti se potriveste un astfel de caine, citeste despre rasa sa stii ce fel de caine iti cumperi. nu trebuie sa ceri parerea nimanui cand vrei un caine, decat al unui crescator. e de ajuns sa iti placa tie o rasa anume si sa ti se potriveasca, nu conteaza ce spune lumea.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! o rasa superba! mddx nu stiu cum ti-ai invatat catelul dar si eu am unul si iarna trecuta l-am tinut in casa si nici macar nu faca mizerie dapoi sa-si faca treburile.treaba cu gainile trebuie invatat de mic ca e un catel f inteligent si asculta. pa, pa

| xxdd a răspuns:

Am avut si eu un catel deala, dar nu l`am tinut foarte mult.
A fost foarte sperios, dar si afectos si facea pe covor.
Deoarece stau la casa si el este "soricar" a mancat gaina lu` tataie. si tataie l-a calcat cu masina angryangry

| OmuVerde a răspuns:

Depinde pentru cine il iei. nu e prea ok pentru copii mici pentru ca e o rasa de talie mica, nu are rabdare cu copiiii si poate fi ranit usor. altfel, daca vrei sa ai un caine de dimensiunea unei pisici, e ok laughing

| AL_ID_2000 a răspuns:

O ador am 2 caini din aceasta rasa