| Popcorncubranza a întrebat:

Ce parere aveti despre un teckel? Ar fi bun de apartament?big grin

Răspuns Câştigător
| YangMin a răspuns:

Mda pentru ca daca este dresat nu vei avea parte de probleme neplacute.Si cei de vanatoare fiind dresati nu vor enerva vecini.Doar ca va trebui sa il scoti mai des afara pentru ca daca stai la bloc nu il poti lasa singur in curtehappyDar da. Poti sa iti cumperi

2 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

E potrivit dar eu as prefera un golden retriever sau un border collie care sunt rase mai inteligente.

| NoLimitz a răspuns (pentru SupradozaDeViseXD):

Glumesti? Orice caine poate fi foarte inteligent daca stii sa il dresezi si stii cum sa te comporti cu el. Si eu am un teckel. E batran. are vreo 9 ani. Insa mai nou l-am invatat sa-mi da labuta. sa batem 5-ul. Il am de vreo 2 ani si tine la mine si la familia mea mai mult ca la el insusi. Teckelul este o rasa foarte inteligenta si invata repede. Este un caine perfect pentru apartament.