| IliAntal a întrebat:

Ce pesti ar fi indicat sa-mi iau in afara de scalari ca sa nu fie omorati de ceilalti scalari care ii am in acvariu? happy

Răspuns Câştigător
| lastOne a răspuns:

Corydoras, tetra, guppy, xifo, evita sa iei alte specii de cichlide

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

O nelamurire : cum de mai ai Scalari in acvariu? Nu s-au omorat intre ei?!

| IliAntal explică (pentru noktambul):

Nu happy nu is mostri scalari nu se omoara intre ei omoara doar pesti mai mici ca ei

| Iuliiiiii a răspuns:

Iti recomand pui de somn. si caras si neon

| cata112000 a răspuns:

Buna!
In primul rand cea mai mare problema e spatiul
Cu cat acvariul e mai mare cu atat vei putea gazdui mai multi pesti dar de sigur va trebui sa depui mai multa munca si va trebui sa investesti mai mult!
Pe langa scalari de obicei putem intalni neoni corydoras si ceva melci...
Totusi scalari sunt pesti autoritari si mai ales in perioada de depunere vor fi agresivi cu ceilalti pesti!

| IliAntal explică (pentru cata112000):

Multumesc asa o sa fachappy