| Lucifer a întrebat:

Ce preferati? Cainii sau pisicile? Obligatoriu rasa recunoscuta oficial sau rasa comuna? Eu am un caine doberman, o siameza, o Pantera neagra - Bombay si o pisica de rasa comuna. Nu ma intereseaza rasa animalelor dar dobermanul si pantera le-am primit cadou, altfel preferam sa iau de la adapost.

Răspuns Câştigător
| danaalexandra00 a răspuns:

Imi plac si cainii si pisicile...si nu ma intereseaza rasa, adica daca e de rasa cu ce te ajuta, sa vada alti ca ai animal de rasa sau ce? Daca vrei sa participi la competitii sau concursuri. ok ia-ti caine sau pisica de rasa...eu am 3 caini comuni, 3 pisici comune si ii iubesc mult

14 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Si cainii si pisicile. De fapt toate animalele. Am un bichon maltez, un pisoi siamez, o testoasa de Florida si un iepure marele alb. Credeti ca mai lipseste ceva?winking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pisicile maidaneze sunt mai afectuoase si mai rezistente la boli.Am si eu o pisica de angora care lasa cel mai mult par pe jos si cateva obisnuite. Cea de angora este cea mai rea, sar si cea mai frumoasa.(Ca si la oameni!).

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Stau la casa, am doua pisici rasa comuna si un caine o corcitura pechinez.

| FearNoEvil a răspuns:

Prefer cainii, nu din cauza ca as avea ceva cu pisicile ci pentru ca aveam nevoie de un partener de plimbare. Am corcitura de cocker, deci in ceea ce priveste rasele raspunsul se subintelege.

| Angiutssa a răspuns:

Imi plac si cainii si pisicile, desi am doar o catelusahappyAm gasit-o pe strada acum 7 ani si era prea adorabila ca sa nu o iaulaughingNu conteaza ce rasa e, e tot caine pana la urma:X

| Good Cat a răspuns:

Si cainii si pisicile.
Am o "ferma" de pisici comune.
La caini sunt pretentioasa, am 2, un lup si un pekinez.

| cristi202 a răspuns:

Ciinele. Lup si Husky. E un prieten dedicat, si adesea e mai inteligent decit pisicile

| myhay144 a răspuns:

Caini categoric imi plac, dar am avut si o pisica

| sporadic a răspuns:

Da.si eu sunt cu ambele. am si caine pentru afara si pisica pentru in casa.

| Hmmmm a răspuns:

Eu ador animale...mereu mi-au placut d cand ma situ, nu conta ce animal sau ce rasa e.cand am fost mai micuta am avut testoasa, papagali si porcusori d guinea.aaa...si pestilaughingmereu am stat la bloc asa ca mama si tata nu mi-au dat vioe sa am animale "mai mari" d atat.
mie pisicile mereu mi-au placut in mod specal indferent d rasa.nu stiu dc mereu m-au atras mai mult si inca ma atrag mai mult decat cainii, insa mereu mi-a placut sa ma joc mai mult cu cainii decat cu pisicile(stiu ca e complicatlaughing)
acum nu mai am nici un animal deoarece inca mai stau la bloc si plus d asta nu asi avea timp d ei, insa mi-ar placea sa am un catellove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac si pisicile si caini
nu ma intereseaza rasa mai deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac pisicile, de rasa siameza sau angora, de fapt am doi pui angora dar sunt ffff rai, face dezastru in toata casa, le place sa se bage in apa, si sa se bata dar eu ii iubesc ff mult chiar daca sunt rai.cainii nu imi plac ca imi este frica de ei, singurul care imi place este Husky. aa si mai imi plac hamsterii albi

| AlexandraPrincess a răspuns:

Eu am pisica:rasa albastru de rusia!
Aleg pisicile!
Pa!

| Laura08 a răspuns:

Eu prefer pisicile British pentru ca stau la apartament. Sunt dulci, destepte si au aspectul unor ursuleti de plus.