| SunnyDay79 a întrebat:

Voi ce preferati :caine sau pisica? De ce? Ce rasa?

8 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Si, si. pisica imi place albastru de rusia si bengaleza si la caini pitbull si border collie.

| BloodPrison a răspuns:

Buna seara!

Eu una am o catelusa. Am avut pana acum doi caini de acceasi rasa- Shitzu. Eu doream sa-mi iau un caine de talie mica, si ma gandeam la un chiuaua, dar nu s-a putut fiind ca nu am prea gasit oferte, asa ca am cautat si alte rase si am gasit aceasta rasa shitzu. este un cine de talie mica, foarte iubitor si cersetor. O iubesc mult, in fiecare zi ma surprinde cu un gest de-al ei. Pisicile aduc numai faguba, zgarie mobila, rup perdelele, am avut: dar in afara de fatul ca trec pe langa tine cu gatul nu fac nimic cine stie ce.
Plus ca stiai ca pisicile isi mananca stapanul daca este mort? Pe cand cainii sunt fideli ever!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac amandoua, sunt inebunita dupa pisici dar cainii ciobanesti germani sunt prea adorabili si inteligenti ca sa nu-i iubesti.

| slowswag a răspuns:

Pisica

| NoName2105 a răspuns:

Imi plac mult si pisicile si cateii puppy dog eyes. Dar eu am o pisicuta de 6 luni si e foarte cuminte si jucausa,nu zgarie mobila,nu rupe perdelele si asta pentru ca de mica a fost educata bine (cum o cresti, asa o ai). Cand ma trezesc dimineata, se pune pe mine si toarcehee hee mereu sta langa mine oriunde as fi si e foaaaaaarte curioasa laughing mereu face cate ceva interesant. Cainii sunt si ei draguti dar sunt greu de intretinut si daca nu ii ingrijesti calumea miros urat laughing) plus ca trebuie sa iesi cu ei afara si cand e frig de-ngheata pietrele. In concluzie pisicile imi plac mai mult, sunt curate, jucause si usor de intretinut happy

| Dyannax a răspuns:

Cainii deoarece sunt loiali, prietenosi si nu fura.Imi plac si pisicile dar caini sunt pe primul loc din punctul meu de vedere. funda?

| Marisutza a răspuns:

Mie imi plac pisicile. Eu am un motanel, are 3 luni, este siamez si mai am unul de 2 ani, birmanez. Siamezul este foarte jucaus iar birmanezul foarte linistit. Eu iti recomand ambele rase.

| 06102000 a răspuns:

Cainele pentru ca este acolo ca ajutor nu ca actor puppy dog eyes. Adica cainele meu cand aveam piciorul in ghips statea 24 din 24 cu mine tragandumi inconinu patura pe care o dadeam jos imediat ce mama pleca din camera. Era acolo pentru mine avand grija sa nu patesc ceva rau. Majoritatea timpului aruncam vina pe el adica nu pentru ca asa vroiam. pentru ca el isi asuma vina mea puppy dog eyes. Eu sticam ceva iar el ei bine, strica mai tare pentru a pune mai mult acentul pe el decat pe mine. Nu stiu ce sa zic. Imi iubesc cainele mai mult decat ma iubesc pe mine.El imi simte tristetea cand se intampla ceva si mereu incearca sa ma faca sa zambesc si. chiar ii reuseste. Deseori cand sunt pedepsita stau cu el la geam si privim afara. Bchonu meu malteez love struck. Il iubesc :*. PLus ca nasica lui este cea mai buna prietena a mea. care ia si dat numele FITU.