| nukeyly a întrebat:

Ce rasa de caine si pisica lasa cel mai putin par prin casa sau deloc?

Răspuns Câştigător
| Vehuiah07 a răspuns:

Pisici care nu lasă mult păr: Pisica British Shorthair, Pisica Albastru de Rusia, Pisica Javaneză, Pisica bengaleză, Pisica Cornish Rex, Pisica Sfinx.
Rase de câini care nu lasă păr deloc sau foarte puțin: Pudel, Schnauzer, Shih Tzu, Bichon maltez, Grifon de Bruxelles, Terrierul Yorkshire, Terrier american, Affenpischer, Shar-Pei Chinezesc, Labradoodle, Basenji.

1 răspuns:
| Eireann a răspuns:

Am avut British Shorthair in grija 2 saptamani cat ai fost proprietarii in vacanta si cel putin acel motan lasa foarte mult par ( am 3 caini si o pisica a mea in casa deci pot sa estimez).
Orice animal lasa par, unele mai putin, altele mai mult dar asta tine nu numai de rasa. Eu periez cainii zilnic (Setterul chiar de 2 ori pe zi cand naparleste) afara in curte, pisica la fel si tot lasa par dar asta este ceva ce mi-am asumat cand am luat animale in casa.