| MaRiaSmilee a întrebat:

Ce rasa de caine aveti si de ce ati ales-o pe aceea?

13 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Am un pekenez si o corcitura.
Pekinez-ul l-a gasit bunicul meu pe camp, la tara(se pierduse) si mi l-a dat mie.
Celalalt l-am luat dupa strada.i-a lasat un handicapat...eu am luat unul iar un vecin i-a luat pe ceilalti doi happy
Ce-ti trebuie caine de rasa cand stii ca l-ai ajutat pe cel luat de pe strada big grin

| drhotzu a răspuns:

Am un luc, (ceobanesc german), si il am pentru ca a venit la pachet cu prietena mea happy, noi locuim impreuna big grin

| Resurrection a răspuns:

Ciobanesc mioritic. Pentru ca e frumos, creste incredibil de mare, stau la curte si e o placere sa ai un asemenea caine, e foarte prietenos, loial, usor de dresat.

| IepureleCuLopată a răspuns:

Husky.

De când mi-am văzut cățelul am știut că ne v-om înțelege.

| PiTbuLuL a răspuns:

Eu am un pitbull american terrier si un rotweiiler talie mare ambi rasa pura:X.I-am ales pentru ca mie imi plac rasele periculoase acu sunt mari si grasi cat un porchappy.Ii iubesc tare mult nu i-as da pentru nimic in lume sunt si cei mai buni prieteni a meibig grin

| messica234 a răspuns:

Chao Chao e amuzant numele rasii.

| ThEKiDDuTz a răspuns:

Am un metis Ciobanesc German.pai vecina mea are pe cineva la restaurant si mie chiar atunci imi murise cainele si mi-a zis de catelusa aceea si am luat-o la mine happywinking

| IoanaKarina23 a răspuns:

Eu am un golden retreiver si un ciobanesc german le am ales deoarece se dreseaza foarte usor si sunt foarte prietenosi de obiecei cand sunt trista mereu incerca sa ma inveseleasca nu stiu ce mas face fara ei :*

| vanesaandra a răspuns:

Un Bison Havanez pur pentru ca e mic si usor de ingrijit si un Chao Chao pentru ca ii miroase gura a menta

| Pericoldeexplozie a răspuns:

Bitchon Freze...E un catelus adorabil. jucaus si pufos

| TheCriminal91 a răspuns:

Eu am un pitbull rasa pura si un doberman.Am ales dobermanul pentru ca este f frumos si inteligent si foarte puternic si am ales pitbull pentru ca mi se pare o rasa f frumoasa si extrem de puternica.Nu as da nimic pentru ei.Acum dobermanul (Sasha) are 6 luni si pitbull-ul (Blex) are 4 luni.Ii iubesc enorm

| goruna12 a răspuns:

Maidanez de lux big grin L-am gasit pe strada, avea cam trei luni si nu ma pot deplasa nici macar la baie fara el, "am catel la picior", desi acum are cam opt luni.

| Denisa9000 a răspuns:

Eu am un Bichon Malteze.L-am ales pentru ca imi placea foarte mult de el, rasa.Si pentru ca era mic, si pufos...Si de apartament era perfect, sunt foarte afectuosi si jucausi.Sunt superbi. happy :X