| anonim_4396 a întrebat:

Ce rasa de caine nu latra (mult sau deloc)?

15 răspunsuri:
| hashe86 a răspuns:

@furni: labradorii latra chiar foarte mult.

buldogii fie ei francez, englez sau american, sau mops. rasele nordice: husky sau malamut de alaska.
in definitiv fiecare caine latra ca asa l-a inzestrat mama natura, dar tine de tine sa il educi in sensul asta si sa ai un caine mai discret.

| simona24 a răspuns:

Orice caine latra, mai mult sau mai putin depinde cum il dresezi pentru asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| covexrobu a răspuns:

Dogo argentino sau staffordshire bullterrier, bull terrier. Aceste rase sunt mai linistite. Dar trebuie sa ai 18 ani si sa mergi trimestrial la politie pentru ca sunt caini "periculosi". SI trebuie sa ii porti doar cu lesa si sa aiba un dresaj bun fiind caini puternici.

nony
| nony a răspuns:

Si ce faci cu un caine mut? Cine te mai anuntá cand da iama hotii in casa laughing?

| ciumpalaku a răspuns:

Husky. Ice al meu nu latra, am crezut ca are vreo problema, dar asa le este rasa.

| soseta ucigasa a răspuns:

Aia moarta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chow chow

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Labradorul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hashe, eu am labrador si nu prea latra. citeste si astaŞhttp://www.caini-de-vanzare.ro/rasa/Labrador-137.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rottweiller-ul, ala nu latra... te manancahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea de pluş.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bichon frise

Răspuns utilizator avertizat
| daniela.m a răspuns:

Chow-chow ei latra numai daca ii bruschezi in jurul strainilor nu latra doar sunt agitati stiu pentru ca am unul