| BogdanAlex1997 a întrebat:

Am un caine de 6 luni rasa Ciobanesc Belgian Malinois. Daca intra cineva strain in curte latra la el, dar daca se apropie persoana de caine acesta fuge

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Are 6 luni, e un catel inca, vorbim peste un an si cevawinking.
Atentie mare, este un caine foarte frumos, foarte inteligent, dar care necesita multa atentie si multa miscare. Ii place la nebunie joaca, mingea, aportul, alergarea, apa. Iar in privinta abilitatilor de paza, spre deosebire de majoritatea raselor care trebuie dresati cand si cum sa reactioneze, ciobanescul belgian de Malinois este un caine care sesizeaza de unul singur pericolul si decide rapid cum trebuie sa actioneze pentru inlaturea lui.

3 răspunsuri:
| bystefu a răspuns:

E logic, acesta se stie ca nu are probleme cu nervii precum pitbull sau altii, mai bine l-ai lega intr'un loc ferit de oameni si trafic.

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns:

Perfect normal mi se pare acest comportament.

| BogdanAlex1997 explică (pentru Lepadatu_Stefan_1980):

Pai am nevoie de paza din partea lui.