| elenutza27 a întrebat:

Ce rasa de caine traieste cel mai mult?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Caini mai mici traiesc mai mult.
http://www.descopera.ro/......dimensiuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea rasele mai mari (cum ar fi un lup) rasele mici nu traiesc foarte mult, iti spun asta din propria experienta. Se imbolnavesc repede desi ai grija de ei. Succes!

| w0nderboy a răspuns:

Maidanezii

| David2001 a răspuns:

Cel mai mult traiesc rasele mai mari daca nu sunt bolnave big grin funda?

| AnonimKidd a răspuns (pentru David2001):

Nu-i adevarat! Eu am avut pe cineva care a avut pechinez si nu mai murea laughing) avea 18 ani si tot nu murea laughing)) pana la urma a dat coltu'...

| David2001 a răspuns (pentru AnonimKidd):

Cele mai pot trai mai mult.In jur de 20-25 de ani daca nu mai mult. Funda?

| Fabulistul a răspuns:

Circula vorba cum ca un chiuhuahua are media de viata intre 15 si 18 ani. De obicei rasele mai mici tind sa le depaseasca pe cele mari. Desigur, sunt si alti factori de care depinde longevitatea unui caine, dar asta e alta poveste.

| xK3nT8 a răspuns:

Depinde ce rasa preferi. Eu o sa aleg chiuaua are viata intre 12-17 ani si caini mai mari... kangal trebuie sai dai prea multa mancare ca sa poata trai mult traieste pana la circa 20 de ani Funda?