| Lavy a întrebat:

Ce rasa de caini imi recomandati? Care sa fie linistiti si sa nu creasca foarte mari? (dar sa fie si frumosi) Multumesc... funda+vot!

Răspuns Câştigător
| fihao a răspuns:

Pai o rasa frumoasa este rasa Pomeranian este absolut adorabil si pufos si dragut si cuminte daca iti achizitionezi unul da-mi si mie poza succes!

29 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cavalier King Charles Spaniel
http://youtu.be/ave3YP77vhU

| LoveNiki a răspuns:

Caniche!
Pechinez (am eu)!

| manuelaaa a răspuns:

Buna lavy!
Eu sunt o iubitoare de caini,si as putea spune ca ma pricepblushing...
Ti-as recomanda beagle,Akita inu si labradorul(care creste). Daca vrei caini pufosenii yorkshire terrier sau bichonul sunt alegelea ideala... oricum, eu una, mi-as lua un beagle sau un bichonsmug.
Dar ...caini de rasa vor fii mereu langa cineva, caci toti ii dorim.In tot acest timp maidanezii sufera.Gandeste-te bine inainte sa iei o deciziehappy.
Sper ca te-am ajutat:*!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Rasa Plusch e cea mai indicata. Creste cat vrei tu de mare, sta unde-l pui si nici nu trebuie hranit, curatat, vaccinat si scos afara pe orice vreme.

| Valisha18 a răspuns:

Cocker Spaniel, sunt afectuosi, ascultatori si cuminti. Nu-s prea mari, de tip mediu. Poti sa vezi cateva imagini si sa citesti despre ei aici: http://dog-picspot.blogspot.com/2011/05/american-cocker-spaniel.html.

| chelie91ptm a răspuns:

Pitbull

| chelie91ptm a răspuns:

Haski

| Lavy explică:

Multumesc pentru toate raspunsurile date o sa imi ia timp pe care dintre voi o sa va declar castigator! Multumesc.O zi buna in continuare!

| SamSon a răspuns:

Chow Chow este foarte tare, ti-l recomand
http://www.google.ro/......tp?/imgres
ce zici?

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Choco labrador retriever.
(doar ca cresc destul de maricei big grin)

sunt niste scumpi love struck love struck love struck
am avut acum cativa ani unul, il chema Baylies, dar a fugit crying

| crazygirlyo a răspuns:

Bichon : mic, jucaus, linistit si adora sa fie alintat;;]. Crede-ma chiar este foarte dragut sa ai un astfel de caine.

| Snuff a răspuns:

Caniche.

| Bossulet a răspuns:

Golden retriever ( caine ideal iubitor si jucaus cu copiihappy
labrador retriever( frate cu golden retrieverul singura diferenta este ca golden-ul este originar din america)
beagle ( am unul e super jucaus)
border collie ( dragut, insa e putin prea jucausbig grin)
boxer( ce sa zic despre el big grin cainele care tot timpul isi apara teritoriul si familia)
tosa inu( iubitor insa creste putin cam marisorbig grin)
Ciobanesc islandez ( e superb cainele doar ca e putin prea curios)
Chow Chow ( este pufos. daca iti plac cainii pufosi big grin)
Field spaniel ( scotoceste toata curtea... are tot timpul chef de joaca)

| GabyZarny a răspuns:

Eu am o fetita chow chow. e foarte frumoasa. daca vrei sa-ti cumperi costa cam 250 Euro fara pedigree.chow chow se ataseaza doar de o singura persoana fiind foarte fidel acesteia, pe restul le agreeaza. e un caine linistit, nu roade pantofi / covoare / patul. asta depinde putin si cum il cresti. o problema ar fi vara cand ii e cald, de preferat sa'l tii undeva la racoare. iarna n'ai treaba, ii place zapada.cel putin asa este catelusa mea. dar mai multe aici http://www.animale.ro/caini/chow-chow

| Roxy a răspuns:

Westie.Sunt cuminti si nici nu cresc foarte mari(sunt de talie mica)foarte iubitori si devotati usor de dresat si sociabilibig grin
Varu meu are si e mai cuminte ca un inger cainele ala:X
bichon-ul tinde sa se creada pitbull pe interior.plus ca nu sunt caini asa destepti(fara suparare)
Ce e misto la ei ca poti sa le faci tot felul de freze sa i tunzi in tot felul de stiluri. atata timp cat il tunzi si ii ingrijesti blana corect nu o sa ai nici cea mai mica problema cu parulhappy
WEstie il recomand cu cea mai mare increderehappy
E si foarte jucaus dar nu sa muste ci sa fie fugarit sau sa il pui sa faca aportbig grin
Se joaca pana ce adorm in bolul cu mancare sau cu apabig grin
Alta rasa de caini cuminti sunt Golden Retriever care sunt niste caini de talie medie, cu o blana foarte frumoasa(dar care trebuie ingrijita) si o dimensiune medie de 56-61 de cmhappy
Sunt cani foarte iubitori devotati familiei si cei mai buni prieteni ai copiilor.
Sunt foarte buni inotatori si salvatori.
Sociabili cu animalelel si oameni, adora sa fie in centrul atentiei si desi pare linistit este si un caine de paza(adica daca ai ceva vizitatori o sa te anunte inaintea soneriei)big grin
Sunt foarte usor de dresat deci e bine si pentru incepatorihappy
O alta solutie ar fi sa te duci la un adapost de caini si sa iti alegi de acolo unu...Sunt extrem de iubitori, devotati, ascultatori si lipiciosi deoarece le-ai salvat viata.
Si eu sunt mare fana a cainilor si pot psune ca primul meu catel a fost un metis de techel negru cu putin doberman si a fost exact ca si mine.deci cum am vrut eu l-am crescut(golan,hotz,lipicios,nemernic, hoher)
Sunt foarte multi in adapost care seamana perfect cu rasele pure desi nu sunt.
Pentru mine nu conteaza rasa atata timp cat in ochi meu e frumos, cuminte si iubitor la maxim:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Golden Retriever

| zăGhost a răspuns:

Probabil un Beagle...

| Amelia94 a răspuns:

Un caine micut extrem de prietenos si jucaus este West Highland White Terrierwinking este un scump love struck sau ai mai putea alege bisonul maltez, dar eu iti recomand terrier-ul happy

| fericitaaaa a răspuns:

Shih-tzu nu i cade parul mai deloc sunt talie mica sunt o caompnie buna si de fiecare data vine se aseaza langa tine e cainele perfect eu o am am faacut cea mai buna alegere pe care o puteam face?

| Dyana_3851 a răspuns:

Pechinezi

| SoulHealer a răspuns:

Labrador.

| CrysisMD a răspuns:

Îți recomand LABRADOR. Îmi plac acești cîini la nebunie.

| Cr3aT2a a răspuns:

Bichon sau chow chow...ambii sunt extraordinari de frumosi:X

| Sunshinexd a răspuns:

Yorkshire Terrier:X, sunt adorabililove struck Shih Tzu - micutul "leu" chinezesc la fel de frumos si foarte pufoslove struck,
Akita Inu nu este nici mic dar nici foarte mare!
Sper ca te-am ajutat! :* Bye-bye! happy

| SteFaNia_1520 a răspuns:

Cooker. pudlle(nu stiu cum se scrie). dalmatian. basset. terrier(sunt mai multe rase). beagle.

| MelculTurbat a răspuns:

Canish Bishon, parca asa se scriewinking

| Bianca_9857 a răspuns:

Shih-tzu,eu am si crede-ma e micut, dragalas si lenes laughing.
Sper ca te-am ajutat, pupicikiss.

| Stefutza a răspuns:

Bichon. love struck