| RaulAndrei2002 a întrebat:

Stiti o rasa de caini-lup care sa nu fie asa galagioasa? Sa nu latre asa mult, sa fie mai linistiti.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Câinii comunică cu stăpânul sau între ei simplu, prin lătrat. Vrei un câine mut? Sigur nu vrei. Deci lasă-l să-și facă damblaua

| MihaiNicu23 a răspuns:

Il duci la dresat oricare ar fi el si nu o sa latre asa mult.

| ziftode a răspuns:

Pune-i zgarda anti-latrat, si
PENTRU NUMELE LUI DUMNEZEU, ORICE CAINE
ORICE CAINE AR TREBUI DRESAT!
altfel poate vin niste copii in vizita la tine, fuge din curte, mergi cu el la plimbare, etc. si nu stii pe cine musca!
dupa care o sa capeti dosar penal, TU (proprietarul cainelui), ca sa nu mai vorbim ca, cainele o sa fie euthanasiat.

| ziftode a răspuns:

Care, caine, de fapt nu e devina cu nimic, e animal, asa e el, si chiar e responsabilitatea ta (nu a altcuiva, cu atat mai putin a animalului) sa ii faci educatie, adica dresaj

| Alexandru250201 a răspuns:

Asta depinde de la caine la caine

| tal4556 a răspuns:

Eu am o corcitura zici ca i fix lup, e ceva cu lup cehoslovac, e asa de cuminte, si daca ai soareci sau serpi ii prinde si ii lasa la usa laughing

| bulgaru200258963258741120254555454001325649879 a răspuns:

Da este ciinele "Ciobanesc German", "Ciobanesc Ceh","Malinois","Haskii". Sper ca te-am ajutat.