| Dudaa a întrebat:

Hey! As vrea si eu sa imi cumpar un catelus dar nu stiu ce rasa sa imi iau. Vreau sa fie unul, nu foarte mic dar nici foarte mare. Daca 1.67 sa imi ajunga cam pana sub genunchi, sa fie blanos, usor de dresat, sa fie jucaus dar nici cand il tin in brate si ma uit la TV sa nu aiba stare. Cam ce rase se potrivesc cu ce am spus eu?

Răspuns Câştigător
| Rollwo a răspuns:

Pai... happy daca chiar vrei sa dai bani multi.dar este foarte adorabil. i-ati un Chau Chau puppy dog eyes! Cel cu limba mov si la gat are ca o coama de leu..Este adorabil si jucaus!

| ELITE00BAT a răspuns (pentru Rollwo):

CHOW CHOW, HAsky, BICHON mAlTEZE si multe alte rase cauta putin pe google si daca te intereseaza sunt in domeniu te ajut

| Motanul239 a răspuns (pentru Rollwo):

Si este o groaza de bani! bine spuslaughing

3 răspunsuri:
| zaida a răspuns:

Cum il educi ( dicolo de ce inseamna dresaj) asa il ai. Daca nu v-a avea stare cand tu vrei sa stai cu ochii in televizor, inseamna ca el ar dorii sa se joace cu tine, sau sa va plimbati, adica, sa isi consume energia.Nu va fi vina cainelui sau a rasei, ca nu sta cu ochii in tv.Cainii au alte placeri si distractii. Daca iti doresti cu adevarat un caine, "programul de uitat la tv" va fi mult diminuat mai mult ca sigur! Un caine indiferent de marime si cantitatea de balna, are nevoie de miscare, multa implicare din partea ta, de timp, bani, rabdare.Plus balna din plin in perioadele de naparlire.Mai gandeste-te daca esti cu adevarat pregatit(a).

Întrebări recente