| Anduta_1569 a răspuns:

Mda..in primul rand ai un catel frumos.In al doilea rand nu este nici Ciobanesc Belgian Malinois si nici Doberman.Este un metis ca orice alt metis! Degeaba intrebi tu pe TPU sau pe forum-uri ce rasa e, pentru ca orice ti s-ar spune, nu e de rasa! Un caine de rasa trrebuie sa aiba neaparat Certificat de Origine de la Asociatia Chinologica(Pedigree-ul) si nu il gasesti pe strazi sau nu il cumperi de la vecinul cu 200 Ron.Un caine de rasa costa!
Deci, cainele tau nu este de rasa dar daca doresti unul poti contacta un crescator, si inca ceva:metisii sunt mai buni decat cainii de rasa(nu am timp acum sa argumentez de ce dar tine minte acest lucru).Eu am doi metisi si nu i-as da nici pe 10 caini de rasa campioni la Agility.

| karsivan a răspuns:

Este un metis de ceva parca cu doberman cu rasa comuna cam asa ceva.

| KinderBeeeib a răspuns:

Este un metis (corcitura) de un ciobanesc ceva nu stiu de care (la structura fetei, urechi mi-am dat seama) si o rasa mai mare cu un Doberman cred adica fa o comparatie la labute si la bot ma rog daca l-ar avea alta culoare.

| CarlaHecox a răspuns:

Sunt mai mult ca sigura ca e ciobanesc belgian!
Uite cativa puiuti de ciobanesti belgieni, sa vezi daca seamana:
http://www.completedogsguide.com/......Puppy2.jpg
http://www.dogwallpapers.net/......lpaper.jpg
http://2.bp.blogspot.com/......uppies.jpg

| PandaaKid a răspuns:

Eu cred ca e ciobanesc belgian, are matusamea si seamana mult happy

| Ghica_Sebastian_1992 a răspuns:

Pare a fi un metis de ciobanesc belgian.

| BatteryGr3id a răspuns:

Scz frate da alai corcitura