| geo9606 a întrebat:

Ce rasa este catelul acesta?
click pe link
http://prntscr.com/12ibph

7 răspunsuri:
| adishorMS a răspuns:

Corcitura draguta

| Meowww a răspuns:

Nu pare a fi rasa pura. Forma corpului este ca a unui rottweiler, dar cainii astia sunt negri cu maro. Deci este corcitura de rottweiler cu orice caine maro. Nu se stie: Poate e leonberger, poate nu. Nu stii care sunt parintii lui, sau nu este al tau?

| geo9606 explică (pentru Meowww):

Este al meu, dar l-am primit

| geo9606 explică (pentru Meowww):

Cred ca are putin din shar-pei

| Meowww a răspuns (pentru geo9606):

Da, se poate. Shar-peii au botul negru si in rest sunt maro, si catelul asta e cam asa. Oricum, e dragutt! Sa-ti traiasca! big grin

| geo9606 explică (pentru Meowww):

Multumesc!

| Mihaela1100 a răspuns:

Pare a fi un leonberger combinat cu rottviler sau cum se scrie crede-ma am avut si eu un caine care semana fix la fel si era leonbergerul meu cu rotvilleru lu vecinu laughing