| Madalina_Oana_1973 a întrebat:

Ce rase de caini cunoasteti cu blana lunga, cainele sa fie micut, si sa -i placa apa, un fel de chihuahua-shih-tzu,-labrador? :v

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Bloodhound - o rasa veche de 1.000 de ani
Cainii din rasa Bloodhound au fost crescuti initial pentru vanatoarea de caprioare si porci mistreti. Mai tarziu, datorita exceptionalului lor simt olfactiv, acesti caini au inceput sa fie folositi pentru cautarea persoanelor disparute. Bloodhound mai sunt cunoscuti si ca Chien de Saint Hubert sau Sleuth Hound. Cainii din rasa Bloodhound sunt animale foarte afectuoase, ascultatoare si rabdatoare. Toate aceste calitati, combinate cu o capacitate extraordinara de a depista urmele lasate de animale sau oameni fac dintr-un caine Bloodhound un excelent copoi.

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

Bichon,pichinez si yorkshire terrier

| Alexandra282001 a răspuns:

Yorkie!
nu lasa par, parul lor este 99% par uman. Nu te mint, si eu mi-am luat de 2 ani si este adevarat. sunt cei mai frumosi catei de talie mica :* Fundita? big grin