| Andromedda a întrebat:

Cine are shih tzu? Cum il lasati blana lunga sau scurta?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Shih Tzu sunt caini de rasa pura, daca vreti sa il tundeti, se tunde foarte scurt la corp, iar in zona capului lasat mai lejer, fare sa îi afecteze vaderea. Si eu am avut un catel din aceasta rasa si stiu cum se ingrijeste.

| M.madallina a răspuns:

Eu prefer cu blana scurta dar nu avantajeaza aceasta rasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blana lunga o lasi doar daca merge la expozitie eu iti recomand sa il tunzi dar sa-l duci la (coaforul de caini)

| El a răspuns:

Eu am shihtzu, vara il tund ca ii este cald. dar cum zice si Stefan ai grija cum ii tunzi capul sa nu ii afecteze vederea.

| helly06 a răspuns:

Mie cam medie imi place, insa vara i se face cald si toamna e si mai greu ca tot cu noroi ii. happy