| wolfves a întrebat:

Ce rase de caini de talie medie as putea tine in apartament? As vrea sa fie inteligent, ascultator si protector cu mine. Sa nu latre prea mult totusi. Blana nu conteaza, e buna si lunga si scurta. O sa il dresez, ar fi bine sa prinda repejor si sa nu aiba nevoie de foarte multa miscare daca e posibil.
Mentionez : sa fie pentru incepatori, nu am mai avut caini.
Si sa nu fie de vanatoare mai bine, pentru ca am o veverita.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Căţelul cel mai potrivit pentru situaţia ta se numeşte teckel, vezi aci detalii despre el:
https://www.toateanimalele.ro/caini/rasa-de-caine-teckel/

| Yurisa a răspuns:

Eu zic sa cauti la adapostul pentru animale

| Cricy a răspuns:

Ai putea lua un border collie. E inteligent, protectiv si il poti invata sa nu atace veverita. P.S. stiu asta pentru ca atunci cand ies cu malinoisul meu ies si cu o prietena care are border

| PaulRo04 a răspuns:

Un Bishin Maltez e perfect.Eu am unul si este cuminte ascultator si nu am avut probleme cu vecini pana acums

| eri888 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa iti iei un Bishon Maltez, am avut si eu si nu face mizerie, nu latra mult, este atent cu stapanul, etc.