| cocolina a întrebat:

Ce rase de catelusi preferati? eu ador cockeritongue

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Rasa mea preferata este - Cavalier King Charles Spaniel (se aseamana mult cu Cockeri). Acesti caini sunt ideali pentru viata in apartament, dar si la casa. Dupa parerea mea, sunt cei mai dragalasi, inteligenti si frumosi caini din rasele de talie mica. Nu au o blana foarte lunga, asa ca n-o sa fie casa plina de par, nu sunt foarte galagiosi, sunt ascultatori si nu se uratesc la maturitate. Aici poti sa vezi sute de poze cu acesti caini de exceptie, ca sa-ti faci o parere: http://photobucket.com/images/cavalier%20king%20charles%20spaniel/, iar aici ai un video cu si despre Cavalier King Charles Spanieli: http://www.youtube.com/watch?v=ave3YP77vhU.

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Ii iubesc pe toti.eu iubesc fiecare animal, imi ales catelusii, si cateii! dar rasele care pot spune ca ma facineaza cel mai mult sunt:beagle, labrador retriver si golden retriver, chihuahua, cocker spaniol si corgi.insa asa cum ti-am zis, fiecare rasa are farmecul ei, are ceva ce doar cateii din acea rasa pot face, fiecare are ceva special. orice animal are ceva special, orice specie de animal are ceva special.bye-bye! sper ca ti-am fost de folos!

| Gabystelistu95 a răspuns:

Prefer rasa de caine ciobanesc german.

| valy a răspuns:

Mie imi plac cainii husky. dar si cockerii is dragutitongue

| sorin a răspuns:

Cea mai agresiva rasa, pechinezlaughing)Glumesc, imi place mult Bulldogul francez.

| hottweet a răspuns:

Malamut de alaska :X sau husky.
Dar am un malamut mic.

| angel_5676 a răspuns:

Imi plac bichonii(maltez, bolognez si havanez), golden retriever si labrador retriever ii ador:X si cockerii sunt draguti mai ales cand sunt micitongue... imi plac si cei din rasa chow-chowhappy...si brac german, setter irlandez si samoyed putintongue

| amy3semj1405 a răspuns:

Ca si caine de curte imi plac mult lupi, pentru caine de apartament imi plac beagali

| hasegawa a răspuns:

Buna, prefer spus rau, imi place foarte mult Pudel-lul, este un catel frumos si iti da impresia lux laughing, este tare fitos

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Eu ador catelusi bichonlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Smooth fox terrier

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buldog, pudel

| adrian_3467 a răspuns:

HUh interesanta intrebare. Am avut dog german, dalmatian, pichinez, boxer si au mai fost cateva rase ...in prezent am un cocker golden spaniel si 2 fetite de Amstaff care au 2 ani. cea mai mare satisfactie de la un caine am cunoscut-o la Amstaff si cred ca toata viata de acum incolo nu voi mai creste altceva. Amstaff = American Staffordshire Bullterier ...este combinatia perfecta intre un caine de companie ideal si un caine de veghe disponibil pentru aparare 24h din 24h happy. Parerea mea am observat ca o au majoritatea celor care au apucat sa cunoasca aceasta rasa de caini exceptionala.

| mandy3 a răspuns:

Chiar daca pare grasut si ridosi imi plac Shar Peii. sunt foarte linistiti, dar toate rasele sunt dragute