| shadybaby a întrebat:

Pt iubitorii de pisici. ce prisica preferati. de rasa Persana sau Birmaneza? (eu am de ambele rase)

Răspuns Câştigător
| a2 a răspuns:

Mie îmi plac Persanele love struck
Eşti norocoasă să ai ambele rase. Eu am multe maidaneze (majoritatea găsite pe stradă şi luate acasă pentru că nu l-am putut rezista) şi o siameză care este superbă. Dacă ar fi să aleg între toate rasele, aş alege, deci, simeze.

4 răspunsuri:
| shadybaby explică:

Ba da. sunt diferente, se diferentiasa si structura si lungimea parului. Persana ii mai lenesa iar birmaneza ii mai activa, nu pot sa fac nimic fara sa nu imi fie si ea alaturi. Dar aman2 sunt superbi:d

| crazystorm a răspuns:

Birmanezawinking

| ElvisTare a răspuns:

PersanawinkingEdragutalove struck

| opacatoasa a răspuns:

Ambele rase sunt superbe. Dacă ar fi să aleg una dintre ele, cred că aş alege rasa Persană, căci pisicile ce aparţin rasei acesteia nu au blana, o combinaţie de mai multe nuanţe de culori ca Birmanezele. :d culoarea cred că face diferenţa. comportamentul la pisici nu cred că diferă în funcţie de rasă. să ai grijă de ele.
Numai bine!